Groenpeil

Veld Oost in Oost Gelre

Buurt in wijk Wijk 01 Lichtenvoorde, gemeente Oost Gelre, postcodegebied 7131. 2.290 inwoners in 1.009 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 583 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 63,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,5%.

Woningen
1.009
CBS 2025
Inwoners
2.290
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 312.000
CBS 2025, gemeente € 341.000
Koopwoningen
72,0%
CBS 2025
Label A of B
63,5%
EP-Online, 583 gelabeld
Dekking energielabels
57,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Veld Oost
Labelverdeling Veld Oost
LabelAandeelWoningen
A+++0,2%1
A++0,3%2
A+3,1%18
A40,8%238
B19,0%111
C24,5%143
D6,7%39
E2,9%17
F1,2%7
G1,2%7
Totaal gelabeld100%583
Ter vergelijking: gemeente Oost Gelre
Ter vergelijking: gemeente Oost Gelre
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%103
A+++2,0%152
A++2,8%211
A+2,6%195
A28,4%2.129
B17,2%1.292
C26,7%1.998
D7,5%565
E5,1%385
F2,8%212
G3,3%251
Totaal gelabeld100%7.493
Energielabels Veld Oost vergeleken met Oost Gelre
LabelStavenVeld OostOost Gelre
A++++0,0%1,4%
A+++0,2%2,0%
A++0,3%2,8%
A+3,1%2,6%
A40,8%28,4%
B19,0%17,2%
C24,5%26,7%
D6,7%7,5%
E2,9%5,1%
F1,2%2,8%
G1,2%3,3%

Veld Oost Oost Gelre

Deze verdeling gaat over de 57,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Veld Oost vergeleken met Oost Gelre
BouwperiodeStavenVeld OostOost Gelre
vóór 19456,0%9,8%
1945–19644,8%12,3%
1965–197444,8%18,0%
1975–199136,2%28,8%
1992–20053,8%16,7%
2006–20144,5%8,4%
2015 en later0,0%6,0%

Veld Oost Oost Gelre

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 44,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Veld Oost vergeleken met Oost Gelre
WoningtypeStavenVeld OostOost Gelre
Vrijstaand13,4%20,6%
Twee-onder-een-kap26,4%25,7%
Hoekwoning12,9%8,6%
Tussenwoning40,0%21,3%
Appartement7,4%18,8%
Onbekend type0,0%5,0%

Veld Oost Oost Gelre

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
58,0%
CBS 2024
Installaties
393
38,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 49,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.621 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
11
22 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Lichtenvoorde

Alle buurten in Oost Gelre

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.