Groenpeil

Flierbeek in Oost Gelre

Buurt in wijk Wijk 01 Lichtenvoorde, gemeente Oost Gelre, postcodegebied 7132. 965 inwoners in 329 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 216 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,5%.

Woningen
329
CBS 2025
Inwoners
965
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 421.000
CBS 2025, gemeente € 341.000
Koopwoningen
74,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 216 gelabeld
Dekking energielabels
65,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Flierbeek
Labelverdeling Flierbeek
LabelAandeelWoningen
A+++2,8%6
A++8,8%19
A+3,7%8
A84,7%183
Totaal gelabeld100%216
Ter vergelijking: gemeente Oost Gelre
Ter vergelijking: gemeente Oost Gelre
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%103
A+++2,0%152
A++2,8%211
A+2,6%195
A28,4%2.129
B17,2%1.292
C26,7%1.998
D7,5%565
E5,1%385
F2,8%212
G3,3%251
Totaal gelabeld100%7.493
Energielabels Flierbeek vergeleken met Oost Gelre
LabelStavenFlierbeekOost Gelre
A++++0,0%1,4%
A+++2,8%2,0%
A++8,8%2,8%
A+3,7%2,6%
A84,7%28,4%
B0,0%17,2%
C0,0%26,7%
D0,0%7,5%
E0,0%5,1%
F0,0%2,8%
G0,0%3,3%

Flierbeek Oost Gelre

Deze verdeling gaat over de 65,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Flierbeek vergeleken met Oost Gelre
BouwperiodeStavenFlierbeekOost Gelre
vóór 19450,0%9,8%
1945–19640,0%12,3%
1965–19740,0%18,0%
1975–19910,0%28,8%
1992–20050,0%16,7%
2006–201497,2%8,4%
2015 en later2,8%6,0%

Flierbeek Oost Gelre

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 97,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Flierbeek vergeleken met Oost Gelre
WoningtypeStavenFlierbeekOost Gelre
Vrijstaand10,2%20,6%
Twee-onder-een-kap41,7%25,7%
Hoekwoning6,9%8,6%
Tussenwoning31,5%21,3%
Appartement9,7%18,8%
Onbekend type0,0%5,0%

Flierbeek Oost Gelre

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
60,0%
CBS 2024
Installaties
159
48,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 49,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
616 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Lichtenvoorde

Alle buurten in Oost Gelre

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.