Groenpeil

Gorredijk-Loevestein in Opsterland

Buurt in wijk Gorredijk, gemeente Opsterland, postcodegebied 8401. 1.080 inwoners in 420 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 303 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 96,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 52,5%.

Woningen
420
CBS 2025
Inwoners
1.080
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 422.000
CBS 2025, gemeente € 347.000
Koopwoningen
87,0%
CBS 2025
Label A of B
96,4%
EP-Online, 303 gelabeld
Dekking energielabels
72,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Gorredijk-Loevestein
Labelverdeling Gorredijk-Loevestein
LabelAandeelWoningen
A++++3,6%11
A+++13,2%40
A++4,3%13
A+6,3%19
A66,3%201
B2,6%8
C3,0%9
D0,7%2
Totaal gelabeld100%303
Ter vergelijking: gemeente Opsterland
Ter vergelijking: gemeente Opsterland
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%114
A+++3,6%271
A++1,5%115
A+2,8%208
A27,3%2.063
B15,9%1.201
C24,8%1.877
D7,8%591
E4,1%311
F4,4%331
G6,3%479
Totaal gelabeld100%7.561
Energielabels Gorredijk-Loevestein vergeleken met Opsterland
LabelStavenGorredijk-LoevesteinOpsterland
A++++3,6%1,5%
A+++13,2%3,6%
A++4,3%1,5%
A+6,3%2,8%
A66,3%27,3%
B2,6%15,9%
C3,0%24,8%
D0,7%7,8%
E0,0%4,1%
F0,0%4,4%
G0,0%6,3%

Gorredijk-Loevestein Opsterland

Deze verdeling gaat over de 72,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Gorredijk-Loevestein vergeleken met Opsterland
BouwperiodeStavenGorredijk-LoevesteinOpsterland
vóór 19450,0%16,7%
1945–19640,0%13,4%
1965–19740,3%16,6%
1975–19913,3%22,3%
1992–200528,1%14,1%
2006–201448,2%11,5%
2015 en later20,1%5,4%

Gorredijk-Loevestein Opsterland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 48,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Gorredijk-Loevestein vergeleken met Opsterland
WoningtypeStavenGorredijk-LoevesteinOpsterland
Vrijstaand34,3%38,1%
Twee-onder-een-kap31,0%28,2%
Hoekwoning11,2%4,7%
Tussenwoning10,9%13,6%
Appartement12,5%15,3%
Onbekend type0,0%0,1%

Gorredijk-Loevestein Opsterland

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
69,0%
CBS 2024
Installaties
179
42,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
705 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
3 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Gorredijk

Alle buurten in Opsterland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.