Postcodegebied 8401 Opsterland
Postcodegebied 8401 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Opsterland, gemeente Opsterland. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 8401 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.442
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 299.412
- CBS 2025
- Label A of B
- 61,2%
- EP-Online, 2.442 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 21
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 3,2% | 79 |
| A+++ | 4,8% | 117 |
| A++ | 1,2% | 29 |
| A+ | 1,6% | 40 |
| A | 36,0% | 880 |
| B | 14,3% | 349 |
| C | 20,1% | 490 |
| D | 7,5% | 183 |
| E | 3,6% | 87 |
| F | 3,5% | 85 |
| G | 4,2% | 103 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.442 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 3,2% | 79 | |
| A+++ | 4,8% | 117 | |
| A++ | 1,2% | 29 | |
| A+ | 1,6% | 40 | |
| A | 36,0% | 880 | |
| B | 14,3% | 349 | |
| C | 20,1% | 490 | |
| D | 7,5% | 183 | |
| E | 3,6% | 87 | |
| F | 3,5% | 85 | |
| G | 4,2% | 103 |
Deze verdeling gaat over 2.442 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 10,5% | 257 | |
| 1945–1964 | 16,2% | 396 | |
| 1965–1974 | 18,8% | 459 | |
| 1975–1991 | 17,6% | 430 | |
| 1992–2005 | 11,6% | 283 | |
| 2006–2014 | 16,1% | 394 | |
| 2015 en later | 9,1% | 223 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 8401
- Gorredijk-Bloemenwijk 294 woningen
- Gorredijk-Buitengebied 144 woningen
- Gorredijk-Centrum 810 woningen
- Gorredijk-De Kromten 64 woningen
- Gorredijk-Groene Long 862 woningen
- Gorredijk-IJ buurt 792 woningen
- Gorredijk-Loevestein 420 woningen
- Gorredijk-Miente 213 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.