Postcodegebied 1531 Wormerland
Postcodegebied 1531 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Wormerland, gemeente Wormerland. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 1531 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 3.923
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 413.717
- CBS 2025
- Label A of B
- 57,3%
- EP-Online, 3.923 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 52
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,2% | 47 |
| A+++ | 6,4% | 250 |
| A++ | 1,9% | 74 |
| A+ | 7,1% | 277 |
| A | 29,1% | 1.143 |
| B | 11,6% | 457 |
| C | 20,6% | 808 |
| D | 14,3% | 562 |
| E | 4,4% | 173 |
| F | 1,3% | 51 |
| G | 2,1% | 81 |
| Totaal gelabeld | 100% | 3.923 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 1,2% | 47 | |
| A+++ | 6,4% | 250 | |
| A++ | 1,9% | 74 | |
| A+ | 7,1% | 277 | |
| A | 29,1% | 1.143 | |
| B | 11,6% | 457 | |
| C | 20,6% | 808 | |
| D | 14,3% | 562 | |
| E | 4,4% | 173 | |
| F | 1,3% | 51 | |
| G | 2,1% | 81 |
Deze verdeling gaat over 3.923 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 8,8% | 345 | |
| 1945–1964 | 13,5% | 531 | |
| 1965–1974 | 23,0% | 902 | |
| 1975–1991 | 17,4% | 683 | |
| 1992–2005 | 16,6% | 650 | |
| 2006–2014 | 6,4% | 250 | |
| 2015 en later | 14,3% | 562 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 1531
- Middentil 345 woningen
- Molenbuurt 1.663 woningen
- Oost-Knollendam 284 woningen
- Oosteinde 449 woningen
- Plaszoom 1.759 woningen
- Westeinde 1.619 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.