Groenpeil

Molenbuurt in Wormerland

Buurt in wijk Wijk 00 Wormer, gemeente Wormerland, postcodegebied 1531. 3.445 inwoners in 1.663 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.281 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 58,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,9%.

Woningen
1.663
CBS 2025
Inwoners
3.445
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 349.000
CBS 2025, gemeente € 441.000
Koopwoningen
41,0%
CBS 2025
Label A of B
58,9%
EP-Online, 1.281 gelabeld
Dekking energielabels
77,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Molenbuurt
Labelverdeling Molenbuurt
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%3
A+++5,5%71
A++2,3%29
A+8,9%114
A36,5%468
B5,5%70
C12,6%161
D20,8%266
E5,2%66
F0,9%11
G1,7%22
Totaal gelabeld100%1.281
Ter vergelijking: gemeente Wormerland
Ter vergelijking: gemeente Wormerland
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%56
A+++5,7%264
A++2,0%91
A+6,3%292
A28,5%1.329
B12,3%573
C21,1%982
D13,7%638
E5,0%231
F1,7%80
G2,7%126
Totaal gelabeld100%4.662
Energielabels Molenbuurt vergeleken met Wormerland
LabelStavenMolenbuurtWormerland
A++++0,2%1,2%
A+++5,5%5,7%
A++2,3%2,0%
A+8,9%6,3%
A36,5%28,5%
B5,5%12,3%
C12,6%21,1%
D20,8%13,7%
E5,2%5,0%
F0,9%1,7%
G1,7%2,7%

Molenbuurt Wormerland

Deze verdeling gaat over de 77,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Molenbuurt vergeleken met Wormerland
BouwperiodeStavenMolenbuurtWormerland
vóór 19453,5%9,9%
1945–196437,2%14,0%
1965–19747,1%21,2%
1975–19914,4%18,1%
1992–200511,6%16,2%
2006–201414,7%7,7%
2015 en later21,5%12,9%

Molenbuurt Wormerland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 37,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Molenbuurt vergeleken met Wormerland
WoningtypeStavenMolenbuurtWormerland
Vrijstaand2,4%11,9%
Twee-onder-een-kap11,7%17,3%
Hoekwoning4,5%6,3%
Tussenwoning30,6%28,3%
Appartement50,6%35,3%
Onbekend type0,2%0,9%

Molenbuurt Wormerland

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
34,0%
CBS 2024
Installaties
442
26,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.092 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
14
26 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Wormer

Alle buurten in Wormerland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.