Groenpeil

Oosteinde in Wormerland

Buurt in wijk Wijk 00 Wormer, gemeente Wormerland, postcodegebied 1531. 1.090 inwoners in 449 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 202 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 31,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,9%.

Woningen
449
CBS 2025
Inwoners
1.090
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 589.000
CBS 2025, gemeente € 441.000
Koopwoningen
90,0%
CBS 2025
Label A of B
31,7%
EP-Online, 202 gelabeld
Dekking energielabels
45,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Oosteinde
Labelverdeling Oosteinde
LabelAandeelWoningen
A+++2,5%5
A++0,5%1
A+0,5%1
A19,8%40
B8,4%17
C22,3%45
D15,3%31
E12,4%25
F8,4%17
G9,9%20
Totaal gelabeld100%202
Ter vergelijking: gemeente Wormerland
Ter vergelijking: gemeente Wormerland
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%56
A+++5,7%264
A++2,0%91
A+6,3%292
A28,5%1.329
B12,3%573
C21,1%982
D13,7%638
E5,0%231
F1,7%80
G2,7%126
Totaal gelabeld100%4.662
Energielabels Oosteinde vergeleken met Wormerland
LabelStavenOosteindeWormerland
A++++0,0%1,2%
A+++2,5%5,7%
A++0,5%2,0%
A+0,5%6,3%
A19,8%28,5%
B8,4%12,3%
C22,3%21,1%
D15,3%13,7%
E12,4%5,0%
F8,4%1,7%
G9,9%2,7%

Oosteinde Wormerland

Deze verdeling gaat over de 45,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Oosteinde vergeleken met Wormerland
BouwperiodeStavenOosteindeWormerland
vóór 194553,0%9,9%
1945–196411,9%14,0%
1965–19743,0%21,2%
1975–199112,4%18,1%
1992–20058,9%16,2%
2006–20149,9%7,7%
2015 en later1,0%12,9%

Oosteinde Wormerland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 53,0% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Oosteinde vergeleken met Wormerland
WoningtypeStavenOosteindeWormerland
Vrijstaand53,5%11,9%
Twee-onder-een-kap27,2%17,3%
Hoekwoning5,0%6,3%
Tussenwoning6,4%28,3%
Appartement7,4%35,3%
Onbekend type0,5%0,9%

Oosteinde Wormerland

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
49,0%
CBS 2024
Installaties
167
37,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
640 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Wormer

Alle buurten in Wormerland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.