Groenpeil

Plaszoom in Wormerland

Buurt in wijk Wijk 00 Wormer, gemeente Wormerland, postcodegebied 1531. 3.915 inwoners in 1.759 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.175 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 55,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,1%.

Woningen
1.759
CBS 2025
Inwoners
3.915
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 385.000
CBS 2025, gemeente € 441.000
Koopwoningen
59,0%
CBS 2025
Label A of B
55,9%
EP-Online, 1.175 gelabeld
Dekking energielabels
66,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Plaszoom
Labelverdeling Plaszoom
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%3
A+++6,9%81
A++5,5%65
A+10,2%120
A24,5%288
B8,5%100
C24,5%288
D13,5%159
E4,3%51
F0,5%6
G1,2%14
Totaal gelabeld100%1.175
Ter vergelijking: gemeente Wormerland
Ter vergelijking: gemeente Wormerland
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%56
A+++5,7%265
A++2,5%116
A+7,0%327
A28,4%1.316
B12,2%568
C20,6%956
D12,9%599
E4,9%228
F1,7%80
G2,8%129
Totaal gelabeld100%4.640
Energielabels Plaszoom vergeleken met Wormerland
LabelStavenPlaszoomWormerland
A++++0,3%1,2%
A+++6,9%5,7%
A++5,5%2,5%
A+10,2%7,0%
A24,5%28,4%
B8,5%12,2%
C24,5%20,6%
D13,5%12,9%
E4,3%4,9%
F0,5%1,7%
G1,2%2,8%

Plaszoom Wormerland

Deze verdeling gaat over de 66,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Plaszoom vergeleken met Wormerland
BouwperiodeStavenPlaszoomWormerland
vóór 19453,4%10,0%
1945–19642,2%14,1%
1965–197467,4%21,3%
1975–19915,5%18,2%
1992–20056,9%16,2%
2006–20142,0%7,7%
2015 en later12,5%12,5%

Plaszoom Wormerland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 67,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Plaszoom vergeleken met Wormerland
WoningtypeStavenPlaszoomWormerland
Vrijstaand4,1%12,1%
Twee-onder-een-kap11,7%17,1%
Hoekwoning5,6%6,4%
Tussenwoning29,5%28,0%
Appartement49,0%35,4%
Onbekend type0,0%1,0%

Plaszoom Wormerland

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
51,0%
CBS 2024
Installaties
671
38,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.008 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
13
26 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Wormer

Alle buurten in Wormerland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.