Postcodegebied 3331 Zwijndrecht
Postcodegebied 3331 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Zwijndrecht, gemeente Zwijndrecht. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 3331 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 3.560
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 316.582
- CBS 2025
- Label A of B
- 47,5%
- EP-Online, 3.560 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 55
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,7% | 26 |
| A+++ | 4,4% | 157 |
| A++ | 0,1% | 4 |
| A+ | 1,2% | 41 |
| A | 27,0% | 960 |
| B | 14,2% | 504 |
| C | 24,6% | 876 |
| D | 11,8% | 420 |
| E | 8,9% | 316 |
| F | 3,7% | 133 |
| G | 3,5% | 123 |
| Totaal gelabeld | 100% | 3.560 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,7% | 26 | |
| A+++ | 4,4% | 157 | |
| A++ | 0,1% | 4 | |
| A+ | 1,2% | 41 | |
| A | 27,0% | 960 | |
| B | 14,2% | 504 | |
| C | 24,6% | 876 | |
| D | 11,8% | 420 | |
| E | 8,9% | 316 | |
| F | 3,7% | 133 | |
| G | 3,5% | 123 |
Deze verdeling gaat over 3.560 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 11,7% | 415 | |
| 1945–1964 | 38,1% | 1.357 | |
| 1965–1974 | 2,1% | 74 | |
| 1975–1991 | 25,0% | 890 | |
| 1992–2005 | 5,8% | 205 | |
| 2006–2014 | 5,6% | 200 | |
| 2015 en later | 11,8% | 419 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 3331
- Burgemeester Doornplein en omgeving 229 woningen
- Corridor-Oost 83 woningen
- Corridor-West 207 woningen
- Euryza 154 woningen
- Hoveniersplein - Griend 224 woningen
- Juliandorp 602 woningen
- Langeraarstraat en omgeving 164 woningen
- Officiervliet-Oost 163 woningen
- Officiervliet-West 85 woningen
- Pilotenbuurt 385 woningen
- Planetenbuurt 411 woningen
- Prins Bernhardstraat en omgeving 312 woningen
- Prinsessenbuurt 464 woningen
- Schildersbuurt 593 woningen
- Sterrenbeeldenbuurt 373 woningen
- Veerplein - De Werf 207 woningen
- Veerplein - Oostkeetshaven 129 woningen
- Voormalig veilingterrein 609 woningen
- Westkeetshaven 274 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.