Groenpeil

Prinsessenbuurt in Zwijndrecht

Buurt in wijk Wijk 03 Noord, gemeente Zwijndrecht, postcodegebied 3331 en postcodegebied 3332. 935 inwoners in 464 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 222 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 46,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,5%.

Woningen
464
CBS 2025
Inwoners
935
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 371.000
CBS 2025, gemeente € 340.000
Koopwoningen
61,0%
CBS 2025
Label A of B
46,8%
EP-Online, 222 gelabeld
Dekking energielabels
47,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Prinsessenbuurt
Labelverdeling Prinsessenbuurt
LabelAandeelWoningen
A+0,9%2
A26,6%59
B19,4%43
C30,6%68
D8,1%18
E8,1%18
F4,1%9
G2,3%5
Totaal gelabeld100%222
Ter vergelijking: gemeente Zwijndrecht
Ter vergelijking: gemeente Zwijndrecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%34
A+++1,8%238
A++0,3%41
A+3,7%492
A28,9%3.866
B16,6%2.217
C26,7%3.579
D10,2%1.359
E6,6%882
F3,0%396
G2,1%278
Totaal gelabeld100%13.382
Energielabels Prinsessenbuurt vergeleken met Zwijndrecht
LabelStavenPrinsessenbuurtZwijndrecht
A++++0,0%0,3%
A+++0,0%1,8%
A++0,0%0,3%
A+0,9%3,7%
A26,6%28,9%
B19,4%16,6%
C30,6%26,7%
D8,1%10,2%
E8,1%6,6%
F4,1%3,0%
G2,3%2,1%

Prinsessenbuurt Zwijndrecht

Deze verdeling gaat over de 47,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Prinsessenbuurt vergeleken met Zwijndrecht
BouwperiodeStavenPrinsessenbuurtZwijndrecht
vóór 19456,8%5,2%
1945–196432,4%22,9%
1965–19740,0%28,2%
1975–199127,0%29,1%
1992–200513,5%6,6%
2006–201418,9%3,6%
2015 en later1,4%4,3%

Prinsessenbuurt Zwijndrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 32,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Prinsessenbuurt vergeleken met Zwijndrecht
WoningtypeStavenPrinsessenbuurtZwijndrecht
Vrijstaand5,4%2,6%
Twee-onder-een-kap25,2%12,0%
Hoekwoning6,8%7,2%
Tussenwoning19,4%30,5%
Appartement43,2%47,4%
Onbekend type0,0%0,3%

Prinsessenbuurt Zwijndrecht

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
27,0%
CBS 2024
Installaties
84
18,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 30,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
304 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 03 Noord

Alle buurten in Zwijndrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.