Groenpeil

Officiervliet-West in Zwijndrecht

Buurt in wijk Wijk 03 Noord, gemeente Zwijndrecht, postcodegebied 3331. 190 inwoners in 85 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 45 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 15,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,5%.

Woningen
85
CBS 2025
Inwoners
190
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 464.000
CBS 2025, gemeente € 340.000
Koopwoningen
95,0%
CBS 2025
Label A of B
15,6%
EP-Online, 45 gelabeld
Dekking energielabels
52,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Officiervliet-West
Labelverdeling Officiervliet-West
LabelAandeelWoningen
A+2,2%1
A6,7%3
B6,7%3
C24,4%11
D22,2%10
E17,8%8
F15,6%7
G4,4%2
Totaal gelabeld100%45
Ter vergelijking: gemeente Zwijndrecht
Ter vergelijking: gemeente Zwijndrecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%34
A+++1,8%238
A++0,3%41
A+3,7%492
A28,9%3.866
B16,6%2.217
C26,7%3.579
D10,2%1.359
E6,6%882
F3,0%396
G2,1%278
Totaal gelabeld100%13.382
Energielabels Officiervliet-West vergeleken met Zwijndrecht
LabelStavenOfficiervliet-WestZwijndrecht
A++++0,0%0,3%
A+++0,0%1,8%
A++0,0%0,3%
A+2,2%3,7%
A6,7%28,9%
B6,7%16,6%
C24,4%26,7%
D22,2%10,2%
E17,8%6,6%
F15,6%3,0%
G4,4%2,1%

Officiervliet-West Zwijndrecht

Deze verdeling gaat over de 52,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Officiervliet-West vergeleken met Zwijndrecht
BouwperiodeStavenOfficiervliet-WestZwijndrecht
vóór 194551,1%5,2%
1945–196426,7%22,9%
1965–197420,0%28,2%
1975–19910,0%29,1%
1992–20050,0%6,6%
2006–20142,2%3,6%
2015 en later0,0%4,3%

Officiervliet-West Zwijndrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 51,1% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Officiervliet-West vergeleken met Zwijndrecht
WoningtypeStavenOfficiervliet-WestZwijndrecht
Vrijstaand11,1%2,6%
Twee-onder-een-kap48,9%12,0%
Hoekwoning11,1%7,2%
Tussenwoning28,9%30,5%
Appartement0,0%47,4%
Onbekend type0,0%0,3%

Officiervliet-West Zwijndrecht

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
27
31,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 30,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
123 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 03 Noord

Alle buurten in Zwijndrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.