Groenpeil

Officiervliet-Oost in Zwijndrecht

Buurt in wijk Wijk 03 Noord, gemeente Zwijndrecht, postcodegebied 3331 en postcodegebied 3335. 405 inwoners in 163 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 75 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 10,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,5%.

Woningen
163
CBS 2025
Inwoners
405
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 397.000
CBS 2025, gemeente € 340.000
Koopwoningen
100,0%
CBS 2025
Label A of B
10,7%
EP-Online, 75 gelabeld
Dekking energielabels
46,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Officiervliet-Oost
Labelverdeling Officiervliet-Oost
LabelAandeelWoningen
A6,7%5
B4,0%3
C25,3%19
D21,3%16
E32,0%24
F2,7%2
G8,0%6
Totaal gelabeld100%75
Ter vergelijking: gemeente Zwijndrecht
Ter vergelijking: gemeente Zwijndrecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%34
A+++1,8%238
A++0,3%41
A+3,7%492
A28,9%3.866
B16,6%2.217
C26,7%3.579
D10,2%1.359
E6,6%882
F3,0%396
G2,1%278
Totaal gelabeld100%13.382
Energielabels Officiervliet-Oost vergeleken met Zwijndrecht
LabelStavenOfficiervliet-OostZwijndrecht
A++++0,0%0,3%
A+++0,0%1,8%
A++0,0%0,3%
A+0,0%3,7%
A6,7%28,9%
B4,0%16,6%
C25,3%26,7%
D21,3%10,2%
E32,0%6,6%
F2,7%3,0%
G8,0%2,1%

Officiervliet-Oost Zwijndrecht

Deze verdeling gaat over de 46,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Officiervliet-Oost vergeleken met Zwijndrecht
BouwperiodeStavenOfficiervliet-OostZwijndrecht
vóór 194514,7%5,2%
1945–196481,3%22,9%
1965–19741,3%28,2%
1975–19911,3%29,1%
1992–20050,0%6,6%
2006–20141,3%3,6%
2015 en later0,0%4,3%

Officiervliet-Oost Zwijndrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 81,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Officiervliet-Oost vergeleken met Zwijndrecht
WoningtypeStavenOfficiervliet-OostZwijndrecht
Vrijstaand5,3%2,6%
Twee-onder-een-kap33,3%12,0%
Hoekwoning22,7%7,2%
Tussenwoning38,7%30,5%
Appartement0,0%47,4%
Onbekend type0,0%0,3%

Officiervliet-Oost Zwijndrecht

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
54,0%
CBS 2024
Installaties
75
46,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 30,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
248 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
5 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 03 Noord

Alle buurten in Zwijndrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.