Postcodegebied 3454 Utrecht
Postcodegebied 3454 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Utrecht, gemeente Utrecht. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 3454 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 3.086
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 609.022
- CBS 2025
- Label A of B
- 67,5%
- EP-Online, 3.086 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 52
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,0% | 31 |
| A+++ | 3,7% | 113 |
| A++ | 0,9% | 28 |
| A+ | 3,5% | 107 |
| A | 36,6% | 1.129 |
| B | 21,8% | 674 |
| C | 20,4% | 631 |
| D | 6,3% | 194 |
| E | 3,0% | 94 |
| F | 1,5% | 46 |
| G | 1,3% | 39 |
| Totaal gelabeld | 100% | 3.086 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 1,0% | 31 | |
| A+++ | 3,7% | 113 | |
| A++ | 0,9% | 28 | |
| A+ | 3,5% | 107 | |
| A | 36,6% | 1.129 | |
| B | 21,8% | 674 | |
| C | 20,4% | 631 | |
| D | 6,3% | 194 | |
| E | 3,0% | 94 | |
| F | 1,5% | 46 | |
| G | 1,3% | 39 |
Deze verdeling gaat over 3.086 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 3,7% | 113 | |
| 1945–1964 | 14,1% | 434 | |
| 1965–1974 | 18,3% | 566 | |
| 1975–1991 | 19,0% | 585 | |
| 1992–2005 | 24,7% | 762 | |
| 2006–2014 | 11,3% | 348 | |
| 2015 en later | 9,0% | 278 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 3454
- Bedrijvengebied Oudenrijn 111 woningen
- De Meern-Noord 2.240 woningen
- De Meern-Zuid 2.737 woningen
- Langerak 1.897 woningen
- Veldhuizen 3.412 woningen
- Vleuterweide-Zuid 1.577 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.