Groenpeil

Langerak in Utrecht

Buurt in wijk Wijk 09 Leidsche Rijn, gemeente Utrecht, postcodegebied 3454 en postcodegebied 3541 en postcodegebied 3544. 4.560 inwoners in 1.897 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 833 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 96,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,9%.

Woningen
1.897
CBS 2025
Inwoners
4.560
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 577.000
CBS 2025, gemeente € 490.000
Koopwoningen
65,0%
CBS 2025
Label A of B
96,2%
EP-Online, 833 gelabeld
Dekking energielabels
43,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Langerak
Labelverdeling Langerak
LabelAandeelWoningen
A+++2,0%17
A++9,0%75
A+12,6%105
A63,0%525
B9,5%79
C1,7%14
D0,5%4
E0,8%7
F0,5%4
G0,4%3
Totaal gelabeld100%833
Ter vergelijking: gemeente Utrecht
Ter vergelijking: gemeente Utrecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%919
A+++4,4%5.231
A++5,1%6.018
A+9,8%11.549
A36,7%43.260
B11,0%12.924
C15,7%18.438
D7,7%9.058
E4,3%5.091
F2,5%2.938
G2,0%2.298
Totaal gelabeld100%117.724
Energielabels Langerak vergeleken met Utrecht
LabelStavenLangerakUtrecht
A++++0,0%0,8%
A+++2,0%4,4%
A++9,0%5,1%
A+12,6%9,8%
A63,0%36,7%
B9,5%11,0%
C1,7%15,7%
D0,5%7,7%
E0,8%4,3%
F0,5%2,5%
G0,4%2,0%

Langerak Utrecht

Deze verdeling gaat over de 43,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Langerak vergeleken met Utrecht
BouwperiodeStavenLangerakUtrecht
vóór 19454,2%24,0%
1945–19640,4%11,7%
1965–19740,5%9,7%
1975–19910,0%11,5%
1992–200576,4%11,4%
2006–201412,8%12,7%
2015 en later5,8%19,0%

Langerak Utrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 76,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Langerak vergeleken met Utrecht
WoningtypeStavenLangerakUtrecht
Vrijstaand4,2%1,3%
Twee-onder-een-kap22,6%5,0%
Hoekwoning6,2%3,9%
Tussenwoning30,3%24,4%
Appartement36,7%65,1%
Onbekend type0,0%0,3%

Langerak Utrecht

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
34,0%
CBS 2024
Installaties
471
24,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 27,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.808 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
18
39 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 09 Leidsche Rijn

Alle buurten in Utrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.