Postcodegebied 3571 Utrecht
Postcodegebied 3571 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Utrecht, gemeente Utrecht. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 3571 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.655
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 617.304
- CBS 2025
- Label A of B
- 46,0%
- EP-Online, 2.655 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 46
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 1,8% | 47 |
| A++ | 3,0% | 79 |
| A+ | 8,1% | 214 |
| A | 26,4% | 702 |
| B | 6,7% | 179 |
| C | 22,1% | 588 |
| D | 13,7% | 364 |
| E | 11,0% | 293 |
| F | 4,1% | 110 |
| G | 3,0% | 79 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.655 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A+++ | 1,8% | 47 | |
| A++ | 3,0% | 79 | |
| A+ | 8,1% | 214 | |
| A | 26,4% | 702 | |
| B | 6,7% | 179 | |
| C | 22,1% | 588 | |
| D | 13,7% | 364 | |
| E | 11,0% | 293 | |
| F | 4,1% | 110 | |
| G | 3,0% | 79 |
Deze verdeling gaat over 2.655 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 28,8% | 765 | |
| 1945–1964 | 19,4% | 515 | |
| 1965–1974 | 32,7% | 869 | |
| 1975–1991 | 2,8% | 75 | |
| 1992–2005 | 1,9% | 51 | |
| 2006–2014 | 3,3% | 88 | |
| 2015 en later | 11,0% | 292 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 3571
- Tuindorp en Van Lieflandlaan-West 2.484 woningen
- Tuindorp-Oost 1.798 woningen
- Voordorp en Voorveldsepolder 2.158 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.