Groenpeil

Tuindorp en Van Lieflandlaan-West in Utrecht

Buurt in wijk Wijk 04 Noordoost, gemeente Utrecht, postcodegebied 3571. 6.605 inwoners in 2.484 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.439 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 35,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,1%.

Woningen
2.484
CBS 2025
Inwoners
6.605
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 699.000
CBS 2025, gemeente € 490.000
Koopwoningen
70,0%
CBS 2025
Label A of B
35,1%
EP-Online, 1.439 gelabeld
Dekking energielabels
57,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Tuindorp en Van Lieflandlaan-West
Labelverdeling Tuindorp en Van Lieflandlaan-West
LabelAandeelWoningen
A+++0,3%5
A++0,6%9
A+12,0%172
A14,3%206
B7,9%113
C25,9%372
D17,5%252
E12,8%184
F4,7%67
G4,1%59
Totaal gelabeld100%1.439
Ter vergelijking: gemeente Utrecht
Ter vergelijking: gemeente Utrecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%896
A+++4,1%4.829
A++4,4%5.124
A+9,7%11.260
A37,2%43.330
B11,0%12.837
C15,9%18.527
D7,9%9.204
E4,5%5.215
F2,6%3.015
G2,0%2.352
Totaal gelabeld100%116.589
Energielabels Tuindorp en Van Lieflandlaan-West vergeleken met Utrecht
LabelStavenTuindorp en Van Lieflandlaan-WestUtrecht
A++++0,0%0,8%
A+++0,3%4,1%
A++0,6%4,4%
A+12,0%9,7%
A14,3%37,2%
B7,9%11,0%
C25,9%15,9%
D17,5%7,9%
E12,8%4,5%
F4,7%2,6%
G4,1%2,0%

Tuindorp en Van Lieflandlaan-West Utrecht

Deze verdeling gaat over de 57,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Tuindorp en Van Lieflandlaan-West vergeleken met Utrecht
BouwperiodeStavenTuindorp en Van Lieflandlaan-WestUtrecht
vóór 194553,1%24,1%
1945–196425,2%11,9%
1965–197411,7%9,8%
1975–19914,4%11,5%
1992–20051,7%11,5%
2006–20143,8%13,0%
2015 en later0,1%18,1%

Tuindorp en Van Lieflandlaan-West Utrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 53,1% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Tuindorp en Van Lieflandlaan-West vergeleken met Utrecht
WoningtypeStavenTuindorp en Van Lieflandlaan-WestUtrecht
Vrijstaand0,6%1,3%
Twee-onder-een-kap9,7%5,1%
Hoekwoning8,1%3,8%
Tussenwoning40,2%24,6%
Appartement40,7%64,8%
Onbekend type0,6%0,3%

Tuindorp en Van Lieflandlaan-West Utrecht

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
42,0%
CBS 2024
Installaties
696
28,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 27,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.016 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
31
70 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 Noordoost

Alle buurten in Utrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.