Groenpeil

Voordorp en Voorveldsepolder in Utrecht

Buurt in wijk Wijk 04 Noordoost, gemeente Utrecht, postcodegebied 3571 en postcodegebied 3573. 5.195 inwoners in 2.158 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.317 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 88,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,1%.

Woningen
2.158
CBS 2025
Inwoners
5.195
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 581.000
CBS 2025, gemeente € 490.000
Koopwoningen
67,0%
CBS 2025
Label A of B
88,1%
EP-Online, 1.317 gelabeld
Dekking energielabels
61,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Voordorp en Voorveldsepolder
Labelverdeling Voordorp en Voorveldsepolder
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++1,4%18
A++2,1%28
A+8,7%114
A50,6%666
B25,3%333
C11,3%149
D0,5%6
G0,2%2
Totaal gelabeld100%1.317
Ter vergelijking: gemeente Utrecht
Ter vergelijking: gemeente Utrecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%896
A+++4,1%4.829
A++4,4%5.124
A+9,7%11.260
A37,2%43.330
B11,0%12.837
C15,9%18.527
D7,9%9.204
E4,5%5.215
F2,6%3.015
G2,0%2.352
Totaal gelabeld100%116.589
Energielabels Voordorp en Voorveldsepolder vergeleken met Utrecht
LabelStavenVoordorp en VoorveldsepolderUtrecht
A++++0,1%0,8%
A+++1,4%4,1%
A++2,1%4,4%
A+8,7%9,7%
A50,6%37,2%
B25,3%11,0%
C11,3%15,9%
D0,5%7,9%
E0,0%4,5%
F0,0%2,6%
G0,2%2,0%

Voordorp en Voorveldsepolder Utrecht

Deze verdeling gaat over de 61,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Voordorp en Voorveldsepolder vergeleken met Utrecht
BouwperiodeStavenVoordorp en VoorveldsepolderUtrecht
vóór 19450,3%24,1%
1945–19640,1%11,9%
1965–19740,0%9,8%
1975–199125,7%11,5%
1992–200532,1%11,5%
2006–201410,6%13,0%
2015 en later31,2%18,1%

Voordorp en Voorveldsepolder Utrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 32,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Voordorp en Voorveldsepolder vergeleken met Utrecht
WoningtypeStavenVoordorp en VoorveldsepolderUtrecht
Vrijstaand1,4%1,3%
Twee-onder-een-kap7,4%5,1%
Hoekwoning2,4%3,8%
Tussenwoning32,1%24,6%
Appartement56,6%64,8%
Onbekend type0,1%0,3%

Voordorp en Voorveldsepolder Utrecht

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
47,0%
CBS 2024
Installaties
1.038
48,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 27,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
3.202 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
19
40 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 Noordoost

Alle buurten in Utrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.