Groenpeil

Verspreide huizen Hell en Diermen in Putten

Buurt in wijk Wijk 00 Putten, gemeente Putten, postcodegebied 3882. 340 inwoners in 129 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 39 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 33,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,8%.

Woningen
129
CBS 2025
Inwoners
340
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 668.000
CBS 2025, gemeente € 517.000
Koopwoningen
71,0%
CBS 2025
Label A of B
33,3%
EP-Online, 39 gelabeld
Dekking energielabels
30,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Hell en Diermen
Labelverdeling Verspreide huizen Hell en Diermen
LabelAandeelWoningen
A++++2,6%1
A+2,6%1
A10,3%4
B17,9%7
C15,4%6
D10,3%4
E7,7%3
F2,6%1
G30,8%12
Totaal gelabeld100%39
Ter vergelijking: gemeente Putten
Ter vergelijking: gemeente Putten
LabelAandeelWoningen
A++++1,7%90
A+++5,9%307
A++1,4%72
A+2,1%111
A29,9%1.549
B13,7%711
C24,7%1.282
D8,6%447
E4,9%254
F2,9%150
G4,0%207
Totaal gelabeld100%5.180
Energielabels Verspreide huizen Hell en Diermen vergeleken met Putten
LabelStavenVerspreide huizen Hell en DiermenPutten
A++++2,6%1,7%
A+++0,0%5,9%
A++0,0%1,4%
A+2,6%2,1%
A10,3%29,9%
B17,9%13,7%
C15,4%24,7%
D10,3%8,6%
E7,7%4,9%
F2,6%2,9%
G30,8%4,0%

Verspreide huizen Hell en Diermen Putten

Deze verdeling gaat over de 30,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Hell en Diermen vergeleken met Putten
BouwperiodeStavenVerspreide huizen Hell en DiermenPutten
vóór 194556,4%8,8%
1945–196410,3%11,2%
1965–19740,0%14,7%
1975–199112,8%21,0%
1992–20057,7%14,8%
2006–201412,8%17,6%
2015 en later0,0%11,9%

Verspreide huizen Hell en Diermen Putten

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 56,4% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Hell en Diermen vergeleken met Putten
WoningtypeStavenVerspreide huizen Hell en DiermenPutten
Vrijstaand87,2%33,7%
Twee-onder-een-kap12,8%22,0%
Hoekwoning0,0%5,9%
Tussenwoning0,0%18,4%
Appartement0,0%15,3%
Onbekend type0,0%4,8%

Verspreide huizen Hell en Diermen Putten

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
44,0%
CBS 2024
Installaties
23
17,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
154 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 00 Putten

Alle buurten in Putten

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.