Groenpeil

De Krogten in Roosendaal

Buurt in wijk Wijk 04 Groot Kroeven, gemeente Roosendaal, postcodegebied 4707. 1.315 inwoners in 715 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 429 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 82,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,2%.

Woningen
715
CBS 2025
Inwoners
1.315
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 330.000
CBS 2025, gemeente € 323.000
Koopwoningen
61,0%
CBS 2025
Label A of B
82,8%
EP-Online, 429 gelabeld
Dekking energielabels
60,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Krogten
Labelverdeling De Krogten
LabelAandeelWoningen
A++0,2%1
A+0,2%1
A56,4%242
B25,9%111
C16,6%71
D0,7%3
Totaal gelabeld100%429
Ter vergelijking: gemeente Roosendaal
Ter vergelijking: gemeente Roosendaal
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%188
A+++1,4%309
A++2,0%425
A+4,7%1.014
A29,1%6.321
B19,2%4.173
C22,9%4.975
D8,8%1.912
E5,3%1.145
F2,8%604
G3,1%672
Totaal gelabeld100%21.738
Energielabels De Krogten vergeleken met Roosendaal
LabelStavenDe KrogtenRoosendaal
A++++0,0%0,9%
A+++0,0%1,4%
A++0,2%2,0%
A+0,2%4,7%
A56,4%29,1%
B25,9%19,2%
C16,6%22,9%
D0,7%8,8%
E0,0%5,3%
F0,0%2,8%
G0,0%3,1%

De Krogten Roosendaal

Deze verdeling gaat over de 60,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Krogten vergeleken met Roosendaal
BouwperiodeStavenDe KrogtenRoosendaal
vóór 19450,0%10,4%
1945–19640,0%17,3%
1965–19740,0%17,0%
1975–199153,4%26,7%
1992–200511,7%16,7%
2006–201435,0%7,6%
2015 en later0,0%4,4%

De Krogten Roosendaal

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 53,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Krogten vergeleken met Roosendaal
WoningtypeStavenDe KrogtenRoosendaal
Vrijstaand3,7%13,3%
Twee-onder-een-kap15,2%14,9%
Hoekwoning4,7%9,2%
Tussenwoning14,9%30,0%
Appartement61,5%32,4%
Onbekend type0,0%0,2%

De Krogten Roosendaal

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
29,0%
CBS 2024
Installaties
159
22,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
702 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 Groot Kroeven

Alle buurten in Roosendaal

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.