Groenpeil

Kroeven-Zuidwest in Roosendaal

Buurt in wijk Wijk 04 Groot Kroeven, gemeente Roosendaal, postcodegebied 4707. 1.875 inwoners in 864 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 394 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 68,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,2%.

Woningen
864
CBS 2025
Inwoners
1.875
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 271.000
CBS 2025, gemeente € 323.000
Koopwoningen
34,0%
CBS 2025
Label A of B
68,0%
EP-Online, 394 gelabeld
Dekking energielabels
45,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kroeven-Zuidwest
Labelverdeling Kroeven-Zuidwest
LabelAandeelWoningen
A++1,0%4
A+12,7%50
A39,1%154
B15,2%60
C21,3%84
D7,4%29
E3,3%13
Totaal gelabeld100%394
Ter vergelijking: gemeente Roosendaal
Ter vergelijking: gemeente Roosendaal
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%188
A+++1,4%309
A++2,0%425
A+4,7%1.014
A29,1%6.321
B19,2%4.173
C22,9%4.975
D8,8%1.912
E5,3%1.145
F2,8%604
G3,1%672
Totaal gelabeld100%21.738
Energielabels Kroeven-Zuidwest vergeleken met Roosendaal
LabelStavenKroeven-ZuidwestRoosendaal
A++++0,0%0,9%
A+++0,0%1,4%
A++1,0%2,0%
A+12,7%4,7%
A39,1%29,1%
B15,2%19,2%
C21,3%22,9%
D7,4%8,8%
E3,3%5,3%
F0,0%2,8%
G0,0%3,1%

Kroeven-Zuidwest Roosendaal

Deze verdeling gaat over de 45,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kroeven-Zuidwest vergeleken met Roosendaal
BouwperiodeStavenKroeven-ZuidwestRoosendaal
vóór 19450,0%10,4%
1945–19640,0%17,3%
1965–197447,7%17,0%
1975–19910,8%26,7%
1992–200510,4%16,7%
2006–201436,0%7,6%
2015 en later5,1%4,4%

Kroeven-Zuidwest Roosendaal

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 47,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kroeven-Zuidwest vergeleken met Roosendaal
WoningtypeStavenKroeven-ZuidwestRoosendaal
Vrijstaand3,8%13,3%
Twee-onder-een-kap10,4%14,9%
Hoekwoning11,7%9,2%
Tussenwoning35,8%30,0%
Appartement38,3%32,4%
Onbekend type0,0%0,2%

Kroeven-Zuidwest Roosendaal

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
15,0%
CBS 2024
Installaties
77
8,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
264 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 Groot Kroeven

Alle buurten in Roosendaal

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.