Steenbergen
Gemeente Steenbergen in Noord-Brabant, 24.567 inwoners en 10.969 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.
- Woningen
- 10.969
- CBS 2025
- Inwoners
- 24.567
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 362.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 55,4%
- van 6.445 gelabelde woningen, EP-Online
- Dekking energielabels
- 58,8%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,7% | 108 |
| A+++ | 3,3% | 214 |
| A++ | 1,6% | 104 |
| A+ | 2,7% | 172 |
| A | 27,6% | 1.776 |
| B | 18,5% | 1.194 |
| C | 24,0% | 1.549 |
| D | 8,1% | 524 |
| E | 5,4% | 346 |
| F | 3,2% | 206 |
| G | 3,9% | 252 |
| Totaal gelabeld | 100% | 6.445 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 1,7% | 108 | |
| A+++ | 3,3% | 214 | |
| A++ | 1,6% | 104 | |
| A+ | 2,7% | 172 | |
| A | 27,6% | 1.776 | |
| B | 18,5% | 1.194 | |
| C | 24,0% | 1.549 | |
| D | 8,1% | 524 | |
| E | 5,4% | 346 | |
| F | 3,2% | 206 | |
| G | 3,9% | 252 |
Deze verdeling gaat over de 58,8% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 6.445 in totaal.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 11,0% | 712 | |
| 1945–1964 | 15,7% | 1.014 | |
| 1965–1974 | 16,1% | 1.038 | |
| 1975–1991 | 25,7% | 1.654 | |
| 1992–2005 | 13,5% | 869 | |
| 2006–2014 | 9,6% | 621 | |
| 2015 en later | 8,3% | 537 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Woningtype
| Woningtype | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 20,7% | 1.335 | |
| Twee-onder-een-kap | 24,0% | 1.546 | |
| Hoekwoning | 10,1% | 654 | |
| Tussenwoning | 26,8% | 1.725 | |
| Appartement | 18,1% | 1.168 | |
| Onbekend type | 0,3% | 17 |
CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Zonnestroominstallaties
- 5.119
- op woningen, CBS 2025
- Opgesteld vermogen
- 21,4 MW
- CBS 2025
- Installaties per 100 woningen
- 46,7
- installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
- Publieke laadpunten
- 120
- laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.
Buurten in Steenbergen
13 buurten met voldoende data. 5 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.
| Buurt | Woningen | Label A of B | Dekking |
|---|---|---|---|
| De Heen | 171 | 36,3% | 59,6% |
| Dinteloord | 2.401 | 59,9% | 63,6% |
| Graaf Hendrik- en Triangelpolder | 73 | 34,5% | 39,7% |
| Het Oudland | 114 | 41,1% | 49,1% |
| Kruisland | 821 | 50,1% | 52,7% |
| Kruislandse polders | 235 | 38,0% | 39,1% |
| Nieuw-Vossemeer | 932 | 51,2% | 56,3% |
| Steenbergen-Centrum | 2.111 | 54,6% | 64,7% |
| Steenbergen-Noord | 1.299 | 79,7% | 67,5% |
| Steenbergen-Zuid | 1.688 | 40,7% | 54,4% |
| Verspreide huizen in het Westen | 74 | 31,4% | 47,3% |
| Welberg | 502 | 54,8% | 58,6% |
| Westelijke polders | 264 | 42,1% | 40,5% |
Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.
Postcodegebieden in Steenbergen
- Postcodegebied 4651 Steenbergen
- Postcodegebied 4652 Steenbergen
- Postcodegebied 4655 Steenbergen
- Postcodegebied 4671 Steenbergen
- Postcodegebied 4681 Steenbergen
- Postcodegebied 4756 Steenbergen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking: 58,8% van de woningen heeft een geregistreerd label.
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.