Groenpeil

Steenbergen-Noord in Steenbergen

Buurt in wijk Wijk 00 Steenbergen, gemeente Steenbergen, postcodegebied 4651 en postcodegebied 4652. 3.020 inwoners in 1.299 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 877 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 79,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,0%.

Woningen
1.299
CBS 2025
Inwoners
3.020
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 367.000
CBS 2025, gemeente € 362.000
Koopwoningen
70,0%
CBS 2025
Label A of B
79,4%
EP-Online, 877 gelabeld
Dekking energielabels
67,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Steenbergen-Noord
Labelverdeling Steenbergen-Noord
LabelAandeelWoningen
A++++3,4%30
A+++6,5%57
A++2,5%22
A+4,7%41
A34,9%306
B27,4%240
C18,9%166
D0,6%5
E0,2%2
F0,6%5
G0,3%3
Totaal gelabeld100%877
Ter vergelijking: gemeente Steenbergen
Ter vergelijking: gemeente Steenbergen
LabelAandeelWoningen
A++++1,7%108
A+++3,3%210
A++1,6%103
A+2,6%167
A27,3%1.754
B18,6%1.194
C24,1%1.547
D8,2%528
E5,4%345
F3,3%210
G4,1%261
Totaal gelabeld100%6.427
Energielabels Steenbergen-Noord vergeleken met Steenbergen
LabelStavenSteenbergen-NoordSteenbergen
A++++3,4%1,7%
A+++6,5%3,3%
A++2,5%1,6%
A+4,7%2,6%
A34,9%27,3%
B27,4%18,6%
C18,9%24,1%
D0,6%8,2%
E0,2%5,4%
F0,6%3,3%
G0,3%4,1%

Steenbergen-Noord Steenbergen

Deze verdeling gaat over de 67,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Steenbergen-Noord vergeleken met Steenbergen
BouwperiodeStavenSteenbergen-NoordSteenbergen
vóór 19450,8%11,1%
1945–19641,4%15,6%
1965–19740,0%16,1%
1975–199144,4%25,8%
1992–200517,9%13,4%
2006–201416,4%9,7%
2015 en later19,2%8,3%

Steenbergen-Noord Steenbergen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 44,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Steenbergen-Noord vergeleken met Steenbergen
WoningtypeStavenSteenbergen-NoordSteenbergen
Vrijstaand12,1%20,7%
Twee-onder-een-kap30,9%24,4%
Hoekwoning9,6%10,0%
Tussenwoning25,2%26,7%
Appartement22,2%18,1%
Onbekend type0,0%0,2%

Steenbergen-Noord Steenbergen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
55,0%
CBS 2024
Installaties
467
36,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.790 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
18
40 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Steenbergen

Alle buurten in Steenbergen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.