Groenpeil

Steenbergen-Centrum in Steenbergen

Buurt in wijk Wijk 00 Steenbergen, gemeente Steenbergen, postcodegebied 4651 en postcodegebied 4652. 4.045 inwoners in 2.111 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.360 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 54,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,0%.

Woningen
2.111
CBS 2025
Inwoners
4.045
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 306.000
CBS 2025, gemeente € 362.000
Koopwoningen
54,0%
CBS 2025
Label A of B
54,2%
EP-Online, 1.360 gelabeld
Dekking energielabels
64,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Steenbergen-Centrum
Labelverdeling Steenbergen-Centrum
LabelAandeelWoningen
A++++3,6%49
A+++3,3%45
A++1,5%21
A+2,2%30
A28,3%385
B15,2%207
C20,0%272
D10,0%136
E8,5%115
F4,4%60
G2,9%40
Totaal gelabeld100%1.360
Ter vergelijking: gemeente Steenbergen
Ter vergelijking: gemeente Steenbergen
LabelAandeelWoningen
A++++1,7%108
A+++3,3%210
A++1,6%103
A+2,6%167
A27,3%1.754
B18,6%1.194
C24,1%1.547
D8,2%528
E5,4%345
F3,3%210
G4,1%261
Totaal gelabeld100%6.427
Energielabels Steenbergen-Centrum vergeleken met Steenbergen
LabelStavenSteenbergen-CentrumSteenbergen
A++++3,6%1,7%
A+++3,3%3,3%
A++1,5%1,6%
A+2,2%2,6%
A28,3%27,3%
B15,2%18,6%
C20,0%24,1%
D10,0%8,2%
E8,5%5,4%
F4,4%3,3%
G2,9%4,1%

Steenbergen-Centrum Steenbergen

Deze verdeling gaat over de 64,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Steenbergen-Centrum vergeleken met Steenbergen
BouwperiodeStavenSteenbergen-CentrumSteenbergen
vóór 194514,0%11,1%
1945–196426,3%15,6%
1965–19747,8%16,1%
1975–199112,1%25,8%
1992–200518,8%13,4%
2006–201412,9%9,7%
2015 en later8,2%8,3%

Steenbergen-Centrum Steenbergen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 26,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Steenbergen-Centrum vergeleken met Steenbergen
WoningtypeStavenSteenbergen-CentrumSteenbergen
Vrijstaand8,7%20,7%
Twee-onder-een-kap16,3%24,4%
Hoekwoning9,8%10,0%
Tussenwoning21,5%26,7%
Appartement43,8%18,1%
Onbekend type0,0%0,2%

Steenbergen-Centrum Steenbergen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
33,0%
CBS 2024
Installaties
534
25,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.013 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
25
50 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Steenbergen

Alle buurten in Steenbergen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.