Groenpeil

Lemmerweg-West in Súdwest-Fryslân

Buurt in wijk Wijk 01 Sneek, gemeente Súdwest-Fryslân, postcodegebied 8607 en postcodegebied 8608. 2.915 inwoners in 1.543 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.273 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 58,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,3%.

Woningen
1.543
CBS 2025
Inwoners
2.915
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 237.000
CBS 2025, gemeente € 317.000
Koopwoningen
27,0%
CBS 2025
Label A of B
58,8%
EP-Online, 1.273 gelabeld
Dekking energielabels
82,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Lemmerweg-West
Labelverdeling Lemmerweg-West
LabelAandeelWoningen
A++++4,5%57
A+++3,9%50
A++1,5%19
A+7,7%98
A32,8%418
B8,4%107
C30,7%391
D8,2%105
E1,6%20
F0,3%4
G0,3%4
Totaal gelabeld100%1.273
Ter vergelijking: gemeente Súdwest-Fryslân
Ter vergelijking: gemeente Súdwest-Fryslân
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%177
A+++2,4%646
A++1,5%388
A+3,6%966
A30,2%8.032
B16,9%4.498
C23,4%6.229
D8,7%2.315
E4,8%1.280
F3,4%915
G4,2%1.127
Totaal gelabeld100%26.573
Energielabels Lemmerweg-West vergeleken met Súdwest-Fryslân
LabelStavenLemmerweg-WestSúdwest-Fryslân
A++++4,5%0,7%
A+++3,9%2,4%
A++1,5%1,5%
A+7,7%3,6%
A32,8%30,2%
B8,4%16,9%
C30,7%23,4%
D8,2%8,7%
E1,6%4,8%
F0,3%3,4%
G0,3%4,2%

Lemmerweg-West Súdwest-Fryslân

Deze verdeling gaat over de 82,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Lemmerweg-West vergeleken met Súdwest-Fryslân
BouwperiodeStavenLemmerweg-WestSúdwest-Fryslân
vóór 19450,3%18,3%
1945–19645,8%11,7%
1965–197458,4%19,9%
1975–19910,1%19,4%
1992–20052,8%15,6%
2006–201412,1%8,2%
2015 en later20,4%6,9%

Lemmerweg-West Súdwest-Fryslân

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 58,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Lemmerweg-West vergeleken met Súdwest-Fryslân
WoningtypeStavenLemmerweg-WestSúdwest-Fryslân
Vrijstaand0,2%21,6%
Twee-onder-een-kap9,4%23,6%
Hoekwoning5,7%7,1%
Tussenwoning35,6%22,4%
Appartement49,1%22,8%
Onbekend type0,0%2,5%

Lemmerweg-West Súdwest-Fryslân

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
45,0%
CBS 2024
Installaties
318
20,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
984 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 01 Sneek

Alle buurten in Súdwest-Fryslân

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.