Groenpeil

Buitenwoel in Veendam

Buurt in wijk Wijk 00 Veendam-kern, gemeente Veendam, postcodegebied 9646. 2.225 inwoners in 865 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 524 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 85,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,8%.

Woningen
865
CBS 2025
Inwoners
2.225
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 339.000
CBS 2025, gemeente € 239.000
Koopwoningen
93,0%
CBS 2025
Label A of B
85,5%
EP-Online, 524 gelabeld
Dekking energielabels
60,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Buitenwoel
Labelverdeling Buitenwoel
LabelAandeelWoningen
A++++6,1%32
A+++7,8%41
A++2,3%12
A+2,9%15
A46,6%244
B19,8%104
C14,5%76
Totaal gelabeld100%524
Ter vergelijking: gemeente Veendam
Ter vergelijking: gemeente Veendam
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%92
A+++4,2%349
A++1,4%112
A+2,2%179
A25,8%2.121
B17,1%1.406
C24,1%1.985
D10,9%899
E5,0%408
F3,5%285
G4,7%388
Totaal gelabeld100%8.224
Energielabels Buitenwoel vergeleken met Veendam
LabelStavenBuitenwoelVeendam
A++++6,1%1,1%
A+++7,8%4,2%
A++2,3%1,4%
A+2,9%2,2%
A46,6%25,8%
B19,8%17,1%
C14,5%24,1%
D0,0%10,9%
E0,0%5,0%
F0,0%3,5%
G0,0%4,7%

Buitenwoel Veendam

Deze verdeling gaat over de 60,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Buitenwoel vergeleken met Veendam
BouwperiodeStavenBuitenwoelVeendam
vóór 19450,0%15,4%
1945–19640,0%13,2%
1965–19740,0%23,3%
1975–199130,9%24,0%
1992–200541,6%13,6%
2006–201413,2%4,6%
2015 en later14,3%5,8%

Buitenwoel Veendam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 41,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Buitenwoel vergeleken met Veendam
WoningtypeStavenBuitenwoelVeendam
Vrijstaand37,2%22,0%
Twee-onder-een-kap47,9%23,1%
Hoekwoning5,3%5,7%
Tussenwoning9,5%18,9%
Appartement0,0%30,2%
Onbekend type0,0%0,0%

Buitenwoel Veendam

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
87,0%
CBS 2024
Installaties
626
72,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 53,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.592 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 00 Veendam-kern

Alle buurten in Veendam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.