Groenpeil

Veendam-Centrum in Veendam

Buurt in wijk Wijk 00 Veendam-kern, gemeente Veendam, postcodegebied 9641 en postcodegebied 9642 en postcodegebied 9646. 2.635 inwoners in 1.500 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.084 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 59,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 50,1%.

Woningen
1.500
CBS 2025
Inwoners
2.635
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 203.000
CBS 2025, gemeente € 239.000
Koopwoningen
54,0%
CBS 2025
Label A of B
59,7%
EP-Online, 1.084 gelabeld
Dekking energielabels
72,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Veendam-Centrum
Labelverdeling Veendam-Centrum
LabelAandeelWoningen
A+++7,7%83
A++2,1%23
A+0,9%10
A18,3%198
B30,7%333
C14,2%154
D7,9%86
E4,7%51
F5,4%59
G8,0%87
Totaal gelabeld100%1.084
Ter vergelijking: gemeente Veendam
Ter vergelijking: gemeente Veendam
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%91
A+++4,0%328
A++1,3%106
A+2,0%165
A24,7%2.020
B16,9%1.376
C24,9%2.031
D11,6%944
E5,1%415
F3,5%288
G4,9%398
Totaal gelabeld100%8.162
Energielabels Veendam-Centrum vergeleken met Veendam
LabelStavenVeendam-CentrumVeendam
A++++0,0%1,1%
A+++7,7%4,0%
A++2,1%1,3%
A+0,9%2,0%
A18,3%24,7%
B30,7%16,9%
C14,2%24,9%
D7,9%11,6%
E4,7%5,1%
F5,4%3,5%
G8,0%4,9%

Veendam-Centrum Veendam

Deze verdeling gaat over de 72,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Veendam-Centrum vergeleken met Veendam
BouwperiodeStavenVeendam-CentrumVeendam
vóór 194529,4%15,4%
1945–19645,3%13,1%
1965–19741,9%23,5%
1975–199146,0%24,1%
1992–20057,9%13,6%
2006–20140,3%4,7%
2015 en later9,1%5,6%

Veendam-Centrum Veendam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 46,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Veendam-Centrum vergeleken met Veendam
WoningtypeStavenVeendam-CentrumVeendam
Vrijstaand20,1%22,1%
Twee-onder-een-kap13,7%23,5%
Hoekwoning1,0%5,3%
Tussenwoning10,0%19,0%
Appartement55,2%30,1%
Onbekend type0,1%0,0%

Veendam-Centrum Veendam

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
35,0%
CBS 2024
Installaties
404
26,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 53,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.475 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Veendam-kern

Alle buurten in Veendam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.