Groenpeil

Veendam-industriegebied in Veendam

Buurt in wijk Wijk 00 Veendam-kern, gemeente Veendam, postcodegebied 9641 en postcodegebied 9645. 215 inwoners in 111 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 103 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 96,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 50,1%.

Woningen
111
CBS 2025
Inwoners
215
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 210.000
CBS 2025, gemeente € 239.000
Koopwoningen
14,0%
CBS 2025
Label A of B
96,1%
EP-Online, 103 gelabeld
Dekking energielabels
92,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Veendam-industriegebied
Labelverdeling Veendam-industriegebied
LabelAandeelWoningen
A++++11,7%12
A+++54,4%56
A++3,9%4
A25,2%26
B1,0%1
C1,9%2
G1,9%2
Totaal gelabeld100%103
Ter vergelijking: gemeente Veendam
Ter vergelijking: gemeente Veendam
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%91
A+++4,0%328
A++1,3%106
A+2,0%165
A24,7%2.020
B16,9%1.376
C24,9%2.031
D11,6%944
E5,1%415
F3,5%288
G4,9%398
Totaal gelabeld100%8.162
Energielabels Veendam-industriegebied vergeleken met Veendam
LabelStavenVeendam-industriegebiedVeendam
A++++11,7%1,1%
A+++54,4%4,0%
A++3,9%1,3%
A+0,0%2,0%
A25,2%24,7%
B1,0%16,9%
C1,9%24,9%
D0,0%11,6%
E0,0%5,1%
F0,0%3,5%
G1,9%4,9%

Veendam-industriegebied Veendam

Deze verdeling gaat over de 92,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Veendam-industriegebied vergeleken met Veendam
BouwperiodeStavenVeendam-industriegebiedVeendam
vóór 194525,2%15,4%
1945–19641,9%13,1%
1965–19740,0%23,5%
1975–19911,0%24,1%
1992–20051,9%13,6%
2006–20140,0%4,7%
2015 en later69,9%5,6%

Veendam-industriegebied Veendam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 69,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Veendam-industriegebied vergeleken met Veendam
WoningtypeStavenVeendam-industriegebiedVeendam
Vrijstaand3,9%22,1%
Twee-onder-een-kap9,7%23,5%
Hoekwoning5,8%5,3%
Tussenwoning23,3%19,0%
Appartement57,3%30,1%
Onbekend type0,0%0,0%

Veendam-industriegebied Veendam

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
15
13,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 53,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
36 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
4 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Veendam-kern

Alle buurten in Veendam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.