Wijchen
Gemeente Wijchen in Gelderland, 41.836 inwoners en 18.807 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.
- Woningen
- 18.807
- CBS 2025
- Inwoners
- 41.836
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 397.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 71,2%
- van 11.560 gelabelde woningen, EP-Online
- Dekking energielabels
- 61,5%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,0% | 116 |
| A+++ | 5,4% | 620 |
| A++ | 2,0% | 226 |
| A+ | 3,2% | 367 |
| A | 36,8% | 4.259 |
| B | 22,9% | 2.643 |
| C | 20,5% | 2.368 |
| D | 4,0% | 461 |
| E | 1,9% | 218 |
| F | 1,2% | 140 |
| G | 1,2% | 142 |
| Totaal gelabeld | 100% | 11.560 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 1,0% | 116 | |
| A+++ | 5,4% | 620 | |
| A++ | 2,0% | 226 | |
| A+ | 3,2% | 367 | |
| A | 36,8% | 4.259 | |
| B | 22,9% | 2.643 | |
| C | 20,5% | 2.368 | |
| D | 4,0% | 461 | |
| E | 1,9% | 218 | |
| F | 1,2% | 140 | |
| G | 1,2% | 142 |
Deze verdeling gaat over de 61,5% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 11.560 in totaal.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 3,9% | 451 | |
| 1945–1964 | 8,3% | 965 | |
| 1965–1974 | 19,1% | 2.213 | |
| 1975–1991 | 32,4% | 3.750 | |
| 1992–2005 | 13,9% | 1.608 | |
| 2006–2014 | 13,1% | 1.515 | |
| 2015 en later | 9,2% | 1.058 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Woningtype
| Woningtype | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 13,3% | 1.538 | |
| Twee-onder-een-kap | 24,0% | 2.780 | |
| Hoekwoning | 8,5% | 979 | |
| Tussenwoning | 29,7% | 3.434 | |
| Appartement | 24,1% | 2.782 | |
| Onbekend type | 0,4% | 47 |
CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Zonnestroominstallaties
- 8.357
- op woningen, CBS 2025
- Opgesteld vermogen
- 36,9 MW
- CBS 2025
- Installaties per 100 woningen
- 44,4
- installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
- Publieke laadpunten
- 206
- laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.
Buurten in Wijchen
45 buurten met voldoende data. 15 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.
| Buurt | Woningen | Label A of B | Dekking |
|---|---|---|---|
| Aalsburg | 523 | 42,9% | 43,2% |
| Abersland | 587 | 58,9% | 58,4% |
| Alverna | 857 | 66,1% | 57,2% |
| Balgoij | 237 | 49,5% | 38,4% |
| Batenburg | 237 | 54,5% | 51,1% |
| Bedrijventerrein Nieuwenweg | 123 | 20,6% | 51,2% |
| Bedrijventerrein Zesweg | 139 | 61,4% | 31,7% |
| Bergharen | 591 | 66,0% | 47,7% |
| Blauwe Hof | 365 | 47,7% | 41,9% |
| Centrum | 1.111 | 69,0% | 73,4% |
| De Flier | 339 | 100,0% | 49,6% |
| De Geer | 105 | 88,1% | 40,0% |
| De Lingert | 434 | 100,0% | 56,5% |
| De Meren | 149 | 94,2% | 46,3% |
| De Uilenboom | 374 | 45,9% | 54,8% |
| De Ververt | 308 | 62,3% | 56,8% |
| De Weertjes | 94 | 51,2% | 45,7% |
| De gamert | 134 | 96,8% | 46,3% |
| Diemewei | 259 | 86,1% | 44,4% |
| Diepvoorde | 736 | 73,7% | 75,8% |
| Elsland | 240 | 72,1% | 71,7% |
| Heilige Stoel | 767 | 62,4% | 62,8% |
| Hernen | 326 | 69,6% | 48,5% |
| Hofsedam | 398 | 93,0% | 60,8% |
| Homberg | 723 | 74,5% | 82,6% |
| Hoogmeer | 515 | 74,3% | 59,6% |
| Huissteden-Zuiderpoort | 136 | 17,6% | 100,0% |
| Huurlingsedam | 934 | 99,6% | 100,0% |
| Kraaijenberg | 709 | 72,7% | 59,9% |
| Kronenland | 143 | 49,1% | 38,5% |
| Lambrasse | 245 | 100,0% | 51,8% |
| Niftrik | 121 | 54,5% | 45,5% |
| Oudelaan | 68 | 88,6% | 64,7% |
| Saltshof | 775 | 92,5% | 43,1% |
| Sluiskamp | 199 | 72,2% | 45,2% |
| Valendries | 963 | 62,8% | 82,0% |
| Veenhof | 336 | 31,3% | 61,9% |
| Verspreide huizen Heumenseweg-Boskant | 224 | 66,2% | 66,1% |
| Verspreide huizen Hoogbroek | 102 | 57,1% | 34,3% |
| Verspreide huizen Woezik | 77 | 53,6% | 36,4% |
| Verspreide huizen wezel | 52 | 36,8% | 36,5% |
| Wijchen Noord | 2.090 | 76,4% | 71,1% |
| Woezik | 165 | 42,6% | 57,0% |
| Zesakkers | 82 | 86,4% | 72,0% |
| Zevendreef | 93 | 71,1% | 48,4% |
Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.
Postcodegebieden in Wijchen
- Postcodegebied 6601 Wijchen
- Postcodegebied 6602 Wijchen
- Postcodegebied 6603 Wijchen
- Postcodegebied 6604 Wijchen
- Postcodegebied 6605 Wijchen
- Postcodegebied 6606 Wijchen
- Postcodegebied 6613 Wijchen
- Postcodegebied 6616 Wijchen
- Postcodegebied 6617 Wijchen
- Postcodegebied 6634 Wijchen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking: 61,5% van de woningen heeft een geregistreerd label.
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.