Groenpeil

Sluiskamp in Wijchen

Buurt in wijk Wijk 01 Wijchen kern, gemeente Wijchen, postcodegebied 6605. 485 inwoners in 199 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 90 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 71,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 71,0%.

Woningen
199
CBS 2025
Inwoners
485
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 372.000
CBS 2025, gemeente € 397.000
Koopwoningen
86,0%
CBS 2025
Label A of B
71,1%
EP-Online, 90 gelabeld
Dekking energielabels
45,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Sluiskamp
Labelverdeling Sluiskamp
LabelAandeelWoningen
A++2,2%2
A+1,1%1
A38,9%35
B28,9%26
C28,9%26
Totaal gelabeld100%90
Ter vergelijking: gemeente Wijchen
Ter vergelijking: gemeente Wijchen
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%112
A+++5,3%608
A++1,9%222
A+3,1%355
A36,8%4.249
B23,0%2.651
C20,5%2.369
D4,1%469
E1,9%219
F1,2%142
G1,3%145
Totaal gelabeld100%11.541
Energielabels Sluiskamp vergeleken met Wijchen
LabelStavenSluiskampWijchen
A++++0,0%1,0%
A+++0,0%5,3%
A++2,2%1,9%
A+1,1%3,1%
A38,9%36,8%
B28,9%23,0%
C28,9%20,5%
D0,0%4,1%
E0,0%1,9%
F0,0%1,2%
G0,0%1,3%

Sluiskamp Wijchen

Deze verdeling gaat over de 45,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Sluiskamp vergeleken met Wijchen
BouwperiodeStavenSluiskampWijchen
vóór 19450,0%3,9%
1945–19640,0%8,3%
1965–19740,0%19,1%
1975–199194,4%32,6%
1992–20055,6%13,9%
2006–20140,0%13,2%
2015 en later0,0%9,0%

Sluiskamp Wijchen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 94,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Sluiskamp vergeleken met Wijchen
WoningtypeStavenSluiskampWijchen
Vrijstaand10,0%13,3%
Twee-onder-een-kap22,2%24,0%
Hoekwoning24,4%8,4%
Tussenwoning43,3%29,7%
Appartement0,0%24,2%
Onbekend type0,0%0,4%

Sluiskamp Wijchen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
49,0%
CBS 2024
Installaties
82
41,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
316 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Wijchen kern

Alle buurten in Wijchen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.