Groenpeil

Huurlingsedam in Wijchen

Buurt in wijk Wijk 01 Wijchen kern, gemeente Wijchen, postcodegebied 6603. 2.355 inwoners in 934 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 942 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 99,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 71,2%.

Woningen
934
CBS 2025
Inwoners
2.355
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 480.000
CBS 2025, gemeente € 397.000
Koopwoningen
76,0%
CBS 2025
Label A of B
99,6%
EP-Online, 942 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Huurlingsedam
Labelverdeling Huurlingsedam
LabelAandeelWoningen
A++++2,9%27
A+++43,6%411
A++1,6%15
A+7,0%66
A44,2%416
B0,3%3
C0,2%2
D0,1%1
G0,1%1
Totaal gelabeld100%942
Ter vergelijking: gemeente Wijchen
Ter vergelijking: gemeente Wijchen
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%116
A+++5,4%620
A++2,0%226
A+3,2%367
A36,8%4.259
B22,9%2.643
C20,5%2.368
D4,0%461
E1,9%218
F1,2%140
G1,2%142
Totaal gelabeld100%11.560
Energielabels Huurlingsedam vergeleken met Wijchen
LabelStavenHuurlingsedamWijchen
A++++2,9%1,0%
A+++43,6%5,4%
A++1,6%2,0%
A+7,0%3,2%
A44,2%36,8%
B0,3%22,9%
C0,2%20,5%
D0,1%4,0%
E0,0%1,9%
F0,0%1,2%
G0,1%1,2%

Huurlingsedam Wijchen

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Huurlingsedam vergeleken met Wijchen
BouwperiodeStavenHuurlingsedamWijchen
vóór 19450,1%3,9%
1945–19640,0%8,3%
1965–19740,5%19,1%
1975–19910,0%32,4%
1992–20050,0%13,9%
2006–201451,1%13,1%
2015 en later48,3%9,2%

Huurlingsedam Wijchen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 51,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Huurlingsedam vergeleken met Wijchen
WoningtypeStavenHuurlingsedamWijchen
Vrijstaand4,1%13,3%
Twee-onder-een-kap34,3%24,0%
Hoekwoning16,7%8,5%
Tussenwoning42,5%29,7%
Appartement2,4%24,1%
Onbekend type0,0%0,4%

Huurlingsedam Wijchen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
62,0%
CBS 2024
Installaties
436
46,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.265 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
20
39 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Wijchen kern

Alle buurten in Wijchen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.