Groenpeil

Lambrasse in Wijchen

Buurt in wijk Wijk 01 Wijchen kern, gemeente Wijchen, postcodegebied 6601. 385 inwoners in 245 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 127 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 71,2%.

Woningen
245
CBS 2025
Inwoners
385
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 315.000
CBS 2025, gemeente € 397.000
Koopwoningen
89,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 127 gelabeld
Dekking energielabels
51,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Lambrasse
Labelverdeling Lambrasse
LabelAandeelWoningen
A+1,6%2
A92,9%118
B5,5%7
Totaal gelabeld100%127
Ter vergelijking: gemeente Wijchen
Ter vergelijking: gemeente Wijchen
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%116
A+++5,4%620
A++2,0%226
A+3,2%367
A36,8%4.259
B22,9%2.643
C20,5%2.368
D4,0%461
E1,9%218
F1,2%140
G1,2%142
Totaal gelabeld100%11.560
Energielabels Lambrasse vergeleken met Wijchen
LabelStavenLambrasseWijchen
A++++0,0%1,0%
A+++0,0%5,4%
A++0,0%2,0%
A+1,6%3,2%
A92,9%36,8%
B5,5%22,9%
C0,0%20,5%
D0,0%4,0%
E0,0%1,9%
F0,0%1,2%
G0,0%1,2%

Lambrasse Wijchen

Deze verdeling gaat over de 51,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Lambrasse vergeleken met Wijchen
BouwperiodeStavenLambrasseWijchen
vóór 19450,0%3,9%
1945–19640,0%8,3%
1965–19740,0%19,1%
1975–19910,0%32,4%
1992–20050,0%13,9%
2006–2014100,0%13,1%
2015 en later0,0%9,2%

Lambrasse Wijchen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Lambrasse vergeleken met Wijchen
WoningtypeStavenLambrasseWijchen
Vrijstaand0,0%13,3%
Twee-onder-een-kap9,4%24,0%
Hoekwoning3,9%8,5%
Tussenwoning62,2%29,7%
Appartement24,4%24,1%
Onbekend type0,0%0,4%

Lambrasse Wijchen

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
17,0%
CBS 2024
Installaties
22
9,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
60 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 01 Wijchen kern

Alle buurten in Wijchen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.