Groenpeil

Appelbuurt in Zoetermeer

Buurt in wijk Noordhove, gemeente Zoetermeer, postcodegebied 2728. 785 inwoners in 261 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 129 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,8%.

Woningen
261
CBS 2025
Inwoners
785
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 519.000
CBS 2025, gemeente € 375.000
Koopwoningen
100,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 129 gelabeld
Dekking energielabels
49,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Appelbuurt
Labelverdeling Appelbuurt
LabelAandeelWoningen
A+++0,8%1
A++2,3%3
A+8,5%11
A82,9%107
B5,4%7
Totaal gelabeld100%129
Ter vergelijking: gemeente Zoetermeer
Ter vergelijking: gemeente Zoetermeer
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%625
A+++5,7%2.361
A++1,8%766
A+3,6%1.522
A29,9%12.496
B17,3%7.229
C25,3%10.588
D5,6%2.348
E4,2%1.757
F3,4%1.437
G1,5%646
Totaal gelabeld100%41.775
Energielabels Appelbuurt vergeleken met Zoetermeer
LabelStavenAppelbuurtZoetermeer
A++++0,0%1,5%
A+++0,8%5,7%
A++2,3%1,8%
A+8,5%3,6%
A82,9%29,9%
B5,4%17,3%
C0,0%25,3%
D0,0%5,6%
E0,0%4,2%
F0,0%3,4%
G0,0%1,5%

Appelbuurt Zoetermeer

Deze verdeling gaat over de 49,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Appelbuurt vergeleken met Zoetermeer
BouwperiodeStavenAppelbuurtZoetermeer
vóór 19450,0%0,8%
1945–19640,0%2,0%
1965–19740,0%18,2%
1975–19910,0%43,0%
1992–2005100,0%18,2%
2006–20140,0%10,3%
2015 en later0,0%7,4%

Appelbuurt Zoetermeer

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Appelbuurt vergeleken met Zoetermeer
WoningtypeStavenAppelbuurtZoetermeer
Vrijstaand10,9%2,2%
Twee-onder-een-kap30,2%9,0%
Hoekwoning2,3%4,6%
Tussenwoning55,0%33,8%
Appartement1,6%50,4%

Appelbuurt Zoetermeer

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
5
1,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 31,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
44 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
11 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Noordhove

Alle buurten in Zoetermeer

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.