Groenpeil

Plannenbuurt-Noord in Zoetermeer

Buurt in wijk Noordhove, gemeente Zoetermeer, postcodegebied 2728. 765 inwoners in 305 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 253 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 91,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,8%.

Woningen
305
CBS 2025
Inwoners
765
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 366.000
CBS 2025, gemeente € 375.000
Koopwoningen
31,0%
CBS 2025
Label A of B
91,7%
EP-Online, 253 gelabeld
Dekking energielabels
83,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Plannenbuurt-Noord
Labelverdeling Plannenbuurt-Noord
LabelAandeelWoningen
A+0,4%1
A35,2%89
B56,1%142
C8,3%21
Totaal gelabeld100%253
Ter vergelijking: gemeente Zoetermeer
Ter vergelijking: gemeente Zoetermeer
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%625
A+++5,7%2.361
A++1,8%766
A+3,6%1.522
A29,9%12.496
B17,3%7.229
C25,3%10.588
D5,6%2.348
E4,2%1.757
F3,4%1.437
G1,5%646
Totaal gelabeld100%41.775
Energielabels Plannenbuurt-Noord vergeleken met Zoetermeer
LabelStavenPlannenbuurt-NoordZoetermeer
A++++0,0%1,5%
A+++0,0%5,7%
A++0,0%1,8%
A+0,4%3,6%
A35,2%29,9%
B56,1%17,3%
C8,3%25,3%
D0,0%5,6%
E0,0%4,2%
F0,0%3,4%
G0,0%1,5%

Plannenbuurt-Noord Zoetermeer

Deze verdeling gaat over de 83,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Plannenbuurt-Noord vergeleken met Zoetermeer
BouwperiodeStavenPlannenbuurt-NoordZoetermeer
vóór 19450,0%0,8%
1945–19640,0%2,0%
1965–19740,0%18,2%
1975–199198,0%43,0%
1992–20052,0%18,2%
2006–20140,0%10,3%
2015 en later0,0%7,4%

Plannenbuurt-Noord Zoetermeer

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 98,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Plannenbuurt-Noord vergeleken met Zoetermeer
WoningtypeStavenPlannenbuurt-NoordZoetermeer
Vrijstaand0,0%2,2%
Twee-onder-een-kap7,9%9,0%
Hoekwoning10,3%4,6%
Tussenwoning81,8%33,8%
Appartement0,0%50,4%

Plannenbuurt-Noord Zoetermeer

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
4
1,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 31,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
21 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Noordhove

Alle buurten in Zoetermeer

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.