Groenpeil

Schansenbuurt-Zuid in Zoetermeer

Buurt in wijk Noordhove, gemeente Zoetermeer, postcodegebied 2728. 925 inwoners in 357 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 294 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 94,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,5%.

Woningen
357
CBS 2025
Inwoners
925
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 536.000
CBS 2025, gemeente € 375.000
Koopwoningen
83,0%
CBS 2025
Label A of B
94,9%
EP-Online, 294 gelabeld
Dekking energielabels
82,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Schansenbuurt-Zuid
Labelverdeling Schansenbuurt-Zuid
LabelAandeelWoningen
A+++15,0%44
A++13,3%39
A+4,4%13
A54,1%159
B8,2%24
C1,0%3
D0,3%1
E1,7%5
F0,7%2
G1,4%4
Totaal gelabeld100%294
Ter vergelijking: gemeente Zoetermeer
Ter vergelijking: gemeente Zoetermeer
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%625
A+++5,8%2.414
A++2,2%924
A+4,1%1.695
A29,6%12.378
B17,3%7.250
C25,6%10.689
D5,6%2.339
E3,8%1.608
F3,0%1.258
G1,5%633
Totaal gelabeld100%41.813
Energielabels Schansenbuurt-Zuid vergeleken met Zoetermeer
LabelStavenSchansenbuurt-ZuidZoetermeer
A++++0,0%1,5%
A+++15,0%5,8%
A++13,3%2,2%
A+4,4%4,1%
A54,1%29,6%
B8,2%17,3%
C1,0%25,6%
D0,3%5,6%
E1,7%3,8%
F0,7%3,0%
G1,4%1,5%

Schansenbuurt-Zuid Zoetermeer

Deze verdeling gaat over de 82,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Schansenbuurt-Zuid vergeleken met Zoetermeer
BouwperiodeStavenSchansenbuurt-ZuidZoetermeer
vóór 19454,8%0,8%
1945–19640,3%2,0%
1965–19740,0%18,3%
1975–19911,0%42,9%
1992–200557,1%18,2%
2006–20148,8%10,0%
2015 en later27,9%7,9%

Schansenbuurt-Zuid Zoetermeer

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 57,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Schansenbuurt-Zuid vergeleken met Zoetermeer
WoningtypeStavenSchansenbuurt-ZuidZoetermeer
Vrijstaand11,9%2,2%
Twee-onder-een-kap12,6%8,8%
Hoekwoning2,0%4,7%
Tussenwoning39,5%33,5%
Appartement34,0%50,8%

Schansenbuurt-Zuid Zoetermeer

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS 2022
Installaties
16
4,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 31,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
91 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Noordhove

Alle buurten in Zoetermeer

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.