Gelenbuurt in Zoetermeer
Buurt in wijk Rokkeveen, gemeente Zoetermeer, postcodegebied 2718. 2.305 inwoners in 962 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 726 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 46,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,8%.
- Woningen
- 962
- CBS 2025
- Inwoners
- 2.305
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 359.000
- CBS 2025, gemeente € 375.000
- Koopwoningen
- 38,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 46,7%
- EP-Online, 726 gelabeld
- Dekking energielabels
- 75,5%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++ | 0,1% | 1 |
| A+ | 12,9% | 94 |
| A | 27,8% | 202 |
| B | 5,8% | 42 |
| C | 46,1% | 335 |
| D | 7,2% | 52 |
| Totaal gelabeld | 100% | 726 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,5% | 625 |
| A+++ | 5,7% | 2.361 |
| A++ | 1,8% | 766 |
| A+ | 3,6% | 1.522 |
| A | 29,9% | 12.496 |
| B | 17,3% | 7.229 |
| C | 25,3% | 10.588 |
| D | 5,6% | 2.348 |
| E | 4,2% | 1.757 |
| F | 3,4% | 1.437 |
| G | 1,5% | 646 |
| Totaal gelabeld | 100% | 41.775 |
| Label | Staven | Gelenbuurt | Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 1,5% | |
| A+++ | 0,0% | 5,7% | |
| A++ | 0,1% | 1,8% | |
| A+ | 12,9% | 3,6% | |
| A | 27,8% | 29,9% | |
| B | 5,8% | 17,3% | |
| C | 46,1% | 25,3% | |
| D | 7,2% | 5,6% | |
| E | 0,0% | 4,2% | |
| F | 0,0% | 3,4% | |
| G | 0,0% | 1,5% |
Gelenbuurt Zoetermeer
Deze verdeling gaat over de 75,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Gelenbuurt | Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 0,0% | 0,8% | |
| 1945–1964 | 0,0% | 2,0% | |
| 1965–1974 | 0,0% | 18,2% | |
| 1975–1991 | 94,4% | 43,0% | |
| 1992–2005 | 2,8% | 18,2% | |
| 2006–2014 | 0,0% | 10,3% | |
| 2015 en later | 2,9% | 7,4% |
Gelenbuurt Zoetermeer
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Eerste isolatie-eisen
Grootste groep in deze buurt: 94,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.
Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Gelenbuurt | Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 0,6% | 2,2% | |
| Twee-onder-een-kap | 9,4% | 9,0% | |
| Hoekwoning | 8,1% | 4,6% | |
| Tussenwoning | 69,1% | 33,8% | |
| Appartement | 12,8% | 50,4% |
Gelenbuurt Zoetermeer
CBS · DOT-NL 5 september 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- –
- CBS
- Installaties
- –
- CBS
- Opgesteld vermogen
- –
- CBS
- Publieke laadpunten
- 13
- 26 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.
Andere buurten in wijk Rokkeveen
- Blauwenbuurt 946 woningen
- Bruinen- en Grijzenbuurt 401 woningen
- Gangenbuurt-Oost 314 woningen
- Gangenbuurt-West 1.172 woningen
- Groenenbuurt 948 woningen
- Houtbuurt-Oost 700 woningen
- Houtbuurt-West 883 woningen
- Stenenbuurt-Noord 183 woningen
- Stenenbuurt-Zuid 474 woningen
- Stenenbuurt-midden 966 woningen
- Wittenbuurt 476 woningen
- Zomenbuurt 588 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 75,5% (726 van 962 woningen).
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.