Groenpeil

Houtbuurt-Oost in Zoetermeer

Buurt in wijk Rokkeveen, gemeente Zoetermeer, postcodegebied 2719. 1.645 inwoners in 700 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 451 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 94,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,8%.

Woningen
700
CBS 2025
Inwoners
1.645
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 442.000
CBS 2025, gemeente € 375.000
Koopwoningen
71,0%
CBS 2025
Label A of B
94,2%
EP-Online, 451 gelabeld
Dekking energielabels
64,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Houtbuurt-Oost
Labelverdeling Houtbuurt-Oost
LabelAandeelWoningen
A++++6,0%27
A+0,7%3
A33,5%151
B54,1%244
C5,8%26
Totaal gelabeld100%451
Ter vergelijking: gemeente Zoetermeer
Ter vergelijking: gemeente Zoetermeer
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%625
A+++5,7%2.361
A++1,8%766
A+3,6%1.522
A29,9%12.496
B17,3%7.229
C25,3%10.588
D5,6%2.348
E4,2%1.757
F3,4%1.437
G1,5%646
Totaal gelabeld100%41.775
Energielabels Houtbuurt-Oost vergeleken met Zoetermeer
LabelStavenHoutbuurt-OostZoetermeer
A++++6,0%1,5%
A+++0,0%5,7%
A++0,0%1,8%
A+0,7%3,6%
A33,5%29,9%
B54,1%17,3%
C5,8%25,3%
D0,0%5,6%
E0,0%4,2%
F0,0%3,4%
G0,0%1,5%

Houtbuurt-Oost Zoetermeer

Deze verdeling gaat over de 64,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Houtbuurt-Oost vergeleken met Zoetermeer
BouwperiodeStavenHoutbuurt-OostZoetermeer
vóór 19450,2%0,8%
1945–19640,0%2,0%
1965–19740,0%18,2%
1975–19910,0%43,0%
1992–200593,8%18,2%
2006–20140,0%10,3%
2015 en later6,0%7,4%

Houtbuurt-Oost Zoetermeer

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 93,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Houtbuurt-Oost vergeleken met Zoetermeer
WoningtypeStavenHoutbuurt-OostZoetermeer
Vrijstaand0,0%2,2%
Twee-onder-een-kap7,8%9,0%
Hoekwoning1,8%4,6%
Tussenwoning56,1%33,8%
Appartement34,4%50,4%

Houtbuurt-Oost Zoetermeer

CBS · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS
Installaties
CBS
Opgesteld vermogen
CBS
Publieke laadpunten
8
16 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Rokkeveen

Alle buurten in Zoetermeer

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.