Groenpeil

Groenenbuurt in Zoetermeer

Buurt in wijk Rokkeveen, gemeente Zoetermeer, postcodegebied 2718. 2.040 inwoners in 948 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 552 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 59,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,5%.

Woningen
948
CBS 2025
Inwoners
2.040
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 376.000
CBS 2025, gemeente € 375.000
Koopwoningen
78,0%
CBS 2025
Label A of B
59,1%
EP-Online, 552 gelabeld
Dekking energielabels
58,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Groenenbuurt
Labelverdeling Groenenbuurt
LabelAandeelWoningen
A+++2,9%16
A++0,2%1
A+0,7%4
A33,7%186
B21,6%119
C35,1%194
D5,3%29
E0,5%3
Totaal gelabeld100%552
Ter vergelijking: gemeente Zoetermeer
Ter vergelijking: gemeente Zoetermeer
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%625
A+++5,8%2.414
A++2,2%924
A+4,1%1.695
A29,6%12.378
B17,3%7.250
C25,6%10.689
D5,6%2.339
E3,8%1.608
F3,0%1.258
G1,5%633
Totaal gelabeld100%41.813
Energielabels Groenenbuurt vergeleken met Zoetermeer
LabelStavenGroenenbuurtZoetermeer
A++++0,0%1,5%
A+++2,9%5,8%
A++0,2%2,2%
A+0,7%4,1%
A33,7%29,6%
B21,6%17,3%
C35,1%25,6%
D5,3%5,6%
E0,5%3,8%
F0,0%3,0%
G0,0%1,5%

Groenenbuurt Zoetermeer

Deze verdeling gaat over de 58,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Groenenbuurt vergeleken met Zoetermeer
BouwperiodeStavenGroenenbuurtZoetermeer
vóór 19450,0%0,8%
1945–19640,0%2,0%
1965–19740,2%18,3%
1975–199191,7%42,9%
1992–20052,7%18,2%
2006–20142,4%10,0%
2015 en later3,1%7,9%

Groenenbuurt Zoetermeer

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 91,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Groenenbuurt vergeleken met Zoetermeer
WoningtypeStavenGroenenbuurtZoetermeer
Vrijstaand0,2%2,2%
Twee-onder-een-kap5,4%8,8%
Hoekwoning4,7%4,7%
Tussenwoning37,7%33,5%
Appartement52,0%50,8%

Groenenbuurt Zoetermeer

CBS · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
8
20 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Rokkeveen

Alle buurten in Zoetermeer

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.