Oud Verlaat in Zuidplas
Buurt in wijk Zevenhuizen wijk 02, gemeente Zuidplas, postcodegebied 2761. 390 inwoners in 157 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 72 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 30,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,0%.
- Woningen
- 157
- CBS 2025
- Inwoners
- 390
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 693.000
- CBS 2025, gemeente € 459.000
- Koopwoningen
- 71,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 30,6%
- EP-Online, 72 gelabeld
- Dekking energielabels
- 45,9%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++ | 1,4% | 1 |
| A+ | 2,8% | 2 |
| A | 13,9% | 10 |
| B | 12,5% | 9 |
| C | 26,4% | 19 |
| D | 5,6% | 4 |
| E | 15,3% | 11 |
| F | 13,9% | 10 |
| G | 8,3% | 6 |
| Totaal gelabeld | 100% | 72 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 3,5% | 461 |
| A+++ | 8,2% | 1.098 |
| A++ | 0,9% | 123 |
| A+ | 1,9% | 258 |
| A | 31,0% | 4.135 |
| B | 15,4% | 2.049 |
| C | 26,3% | 3.501 |
| D | 7,4% | 989 |
| E | 2,7% | 365 |
| F | 1,4% | 192 |
| G | 1,2% | 156 |
| Totaal gelabeld | 100% | 13.327 |
| Label | Staven | Oud Verlaat | Zuidplas |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 3,5% | |
| A+++ | 0,0% | 8,2% | |
| A++ | 1,4% | 0,9% | |
| A+ | 2,8% | 1,9% | |
| A | 13,9% | 31,0% | |
| B | 12,5% | 15,4% | |
| C | 26,4% | 26,3% | |
| D | 5,6% | 7,4% | |
| E | 15,3% | 2,7% | |
| F | 13,9% | 1,4% | |
| G | 8,3% | 1,2% |
Oud Verlaat Zuidplas
Deze verdeling gaat over de 45,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Oud Verlaat | Zuidplas |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 12,5% | 3,5% | |
| 1945–1964 | 41,7% | 9,7% | |
| 1965–1974 | 2,8% | 14,6% | |
| 1975–1991 | 23,6% | 27,0% | |
| 1992–2005 | 13,9% | 14,0% | |
| 2006–2014 | 5,6% | 13,1% | |
| 2015 en later | 0,0% | 18,0% |
Oud Verlaat Zuidplas
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Wederopbouw
Grootste groep in deze buurt: 41,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.
Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Oud Verlaat | Zuidplas |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 43,1% | 9,4% | |
| Twee-onder-een-kap | 19,4% | 17,1% | |
| Hoekwoning | 13,9% | 9,6% | |
| Tussenwoning | 19,4% | 35,7% | |
| Appartement | 2,8% | 26,9% | |
| Onbekend type | 1,4% | 1,3% |
Oud Verlaat Zuidplas
CBS 2022 · DOT-NL
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- 39,0%
- CBS 2024
- Installaties
- 48
- 30,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,7 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 245 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 0
- geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).
Andere buurten in wijk Zevenhuizen wijk 02
- Kern Zevenhuizen 263 woningen
- Swanla 571 woningen
- Verspreide bebouwing Eendragtspolder 101 woningen
- Verspreide bebouwing Tweemanspolder 60 woningen
- Verspreide bebouwing Zuidplaspolder Zeve 236 woningen
- Zevenhuizen Bloemenbuurt 528 woningen
- Zevenhuizen-West 1 477 woningen
- Zevenhuizen-West 2 568 woningen
- Zevenhuizen-Zuid 1.237 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 45,9% (72 van 157 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.