Verspreide bebouwing Tweemanspolder in Zuidplas
Buurt in wijk Zevenhuizen wijk 02, gemeente Zuidplas, postcodegebied 2761. 170 inwoners in 60 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 59 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 45,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,0%.
- Woningen
- 60
- CBS 2025
- Inwoners
- 170
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 694.000
- CBS 2025, gemeente € 459.000
- Koopwoningen
- 90,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 45,8%
- EP-Online, 59 gelabeld
- Dekking energielabels
- 98,3%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 1,7% | 1 |
| A | 27,1% | 16 |
| B | 16,9% | 10 |
| C | 40,7% | 24 |
| D | 1,7% | 1 |
| E | 1,7% | 1 |
| F | 5,1% | 3 |
| G | 5,1% | 3 |
| Totaal gelabeld | 100% | 59 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 3,5% | 461 |
| A+++ | 8,2% | 1.098 |
| A++ | 0,9% | 123 |
| A+ | 1,9% | 258 |
| A | 31,0% | 4.135 |
| B | 15,4% | 2.049 |
| C | 26,3% | 3.501 |
| D | 7,4% | 989 |
| E | 2,7% | 365 |
| F | 1,4% | 192 |
| G | 1,2% | 156 |
| Totaal gelabeld | 100% | 13.327 |
| Label | Staven | Verspreide bebouwing Tweemanspolder | Zuidplas |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 3,5% | |
| A+++ | 1,7% | 8,2% | |
| A++ | 0,0% | 0,9% | |
| A+ | 0,0% | 1,9% | |
| A | 27,1% | 31,0% | |
| B | 16,9% | 15,4% | |
| C | 40,7% | 26,3% | |
| D | 1,7% | 7,4% | |
| E | 1,7% | 2,7% | |
| F | 5,1% | 1,4% | |
| G | 5,1% | 1,2% |
Verspreide bebouwing Tweemanspolder Zuidplas
Deze verdeling gaat over de 98,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Verspreide bebouwing Tweemanspolder | Zuidplas |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 16,9% | 3,5% | |
| 1945–1964 | 1,7% | 9,7% | |
| 1965–1974 | 5,1% | 14,6% | |
| 1975–1991 | 3,4% | 27,0% | |
| 1992–2005 | 71,2% | 14,0% | |
| 2006–2014 | 0,0% | 13,1% | |
| 2015 en later | 1,7% | 18,0% |
Verspreide bebouwing Tweemanspolder Zuidplas
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Bouwbesluit en EPC
Grootste groep in deze buurt: 71,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.
Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Verspreide bebouwing Tweemanspolder | Zuidplas |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 52,5% | 9,4% | |
| Twee-onder-een-kap | 1,7% | 17,1% | |
| Hoekwoning | 0,0% | 9,6% | |
| Tussenwoning | 0,0% | 35,7% | |
| Appartement | 0,0% | 26,9% | |
| Onbekend type | 45,8% | 1,3% |
Verspreide bebouwing Tweemanspolder Zuidplas
CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- –
- CBS 2022
- Installaties
- 17
- 28,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,7 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 81 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 1
- 4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.
Andere buurten in wijk Zevenhuizen wijk 02
- Kern Zevenhuizen 263 woningen
- Oud Verlaat 157 woningen
- Swanla 571 woningen
- Verspreide bebouwing Eendragtspolder 101 woningen
- Verspreide bebouwing Zuidplaspolder Zeve 236 woningen
- Zevenhuizen Bloemenbuurt 528 woningen
- Zevenhuizen-West 1 477 woningen
- Zevenhuizen-West 2 568 woningen
- Zevenhuizen-Zuid 1.237 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 98,3% (59 van 60 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.