Groenpeil

Zevenhuizen-West 2 in Zuidplas

Buurt in wijk Zevenhuizen wijk 02, gemeente Zuidplas, postcodegebied 2761. 1.360 inwoners in 568 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 339 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 41,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,4%.

Woningen
568
CBS 2025
Inwoners
1.360
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 404.000
CBS 2025, gemeente € 459.000
Koopwoningen
69,0%
CBS 2025
Label A of B
41,9%
EP-Online, 339 gelabeld
Dekking energielabels
59,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Zevenhuizen-West 2
Labelverdeling Zevenhuizen-West 2
LabelAandeelWoningen
A+++0,6%2
A+1,5%5
A11,8%40
B28,0%95
C53,7%182
D4,1%14
F0,3%1
Totaal gelabeld100%339
Ter vergelijking: gemeente Zuidplas
Ter vergelijking: gemeente Zuidplas
LabelAandeelWoningen
A++++3,9%515
A+++8,3%1.109
A++0,9%126
A+2,1%278
A31,2%4.152
B15,0%1.999
C26,1%3.479
D7,3%973
E2,6%344
F1,4%183
G1,2%154
Totaal gelabeld100%13.312
Energielabels Zevenhuizen-West 2 vergeleken met Zuidplas
LabelStavenZevenhuizen-West 2Zuidplas
A++++0,0%3,9%
A+++0,6%8,3%
A++0,0%0,9%
A+1,5%2,1%
A11,8%31,2%
B28,0%15,0%
C53,7%26,1%
D4,1%7,3%
E0,0%2,6%
F0,3%1,4%
G0,0%1,2%

Zevenhuizen-West 2 Zuidplas

Deze verdeling gaat over de 59,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Zevenhuizen-West 2 vergeleken met Zuidplas
BouwperiodeStavenZevenhuizen-West 2Zuidplas
vóór 19450,0%3,5%
1945–19640,0%9,6%
1965–197414,7%14,6%
1975–199181,1%26,8%
1992–20050,3%13,7%
2006–20143,8%13,1%
2015 en later0,0%18,6%

Zevenhuizen-West 2 Zuidplas

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 81,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Zevenhuizen-West 2 vergeleken met Zuidplas
WoningtypeStavenZevenhuizen-West 2Zuidplas
Vrijstaand1,8%9,4%
Twee-onder-een-kap23,0%16,6%
Hoekwoning9,4%10,0%
Tussenwoning54,3%35,7%
Appartement11,5%27,1%
Onbekend type0,0%1,3%

Zevenhuizen-West 2 Zuidplas

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
37,0%
CBS 2024
Installaties
153
26,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
502 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Zevenhuizen wijk 02

Alle buurten in Zuidplas

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.