Groenpeil

Zevenhuizen-Zuid in Zuidplas

Buurt in wijk Zevenhuizen wijk 02, gemeente Zuidplas, postcodegebied 2761. 3.660 inwoners in 1.237 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.005 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,0%.

Woningen
1.237
CBS 2025
Inwoners
3.660
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 590.000
CBS 2025, gemeente € 459.000
Koopwoningen
85,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 1.005 gelabeld
Dekking energielabels
81,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Zevenhuizen-Zuid
Labelverdeling Zevenhuizen-Zuid
LabelAandeelWoningen
A++++17,9%180
A+++38,2%384
A++0,6%6
A+1,5%15
A41,8%420
Totaal gelabeld100%1.005
Ter vergelijking: gemeente Zuidplas
Ter vergelijking: gemeente Zuidplas
LabelAandeelWoningen
A++++3,5%461
A+++8,2%1.098
A++0,9%123
A+1,9%258
A31,0%4.135
B15,4%2.049
C26,3%3.501
D7,4%989
E2,7%365
F1,4%192
G1,2%156
Totaal gelabeld100%13.327
Energielabels Zevenhuizen-Zuid vergeleken met Zuidplas
LabelStavenZevenhuizen-ZuidZuidplas
A++++17,9%3,5%
A+++38,2%8,2%
A++0,6%0,9%
A+1,5%1,9%
A41,8%31,0%
B0,0%15,4%
C0,0%26,3%
D0,0%7,4%
E0,0%2,7%
F0,0%1,4%
G0,0%1,2%

Zevenhuizen-Zuid Zuidplas

Deze verdeling gaat over de 81,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Zevenhuizen-Zuid vergeleken met Zuidplas
BouwperiodeStavenZevenhuizen-ZuidZuidplas
vóór 19450,0%3,5%
1945–19640,0%9,7%
1965–19740,0%14,6%
1975–19910,0%27,0%
1992–20050,0%14,0%
2006–201431,4%13,1%
2015 en later68,6%18,0%

Zevenhuizen-Zuid Zuidplas

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 68,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Zevenhuizen-Zuid vergeleken met Zuidplas
WoningtypeStavenZevenhuizen-ZuidZuidplas
Vrijstaand5,5%9,4%
Twee-onder-een-kap26,0%17,1%
Hoekwoning12,7%9,6%
Tussenwoning46,3%35,7%
Appartement9,6%26,9%
Onbekend type0,0%1,3%

Zevenhuizen-Zuid Zuidplas

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
94,0%
CBS 2024
Installaties
821
66,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.557 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
21
43 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Zevenhuizen wijk 02

Alle buurten in Zuidplas

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.