Groenpeil

Brouwerlaankwartier in Hillegom

Buurt in wijk Hillegom Midden, gemeente Hillegom, postcodegebied 2182. 1.560 inwoners in 813 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 664 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 47,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,6%.

Woningen
813
CBS 2025
Inwoners
1.560
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 381.000
CBS 2025, gemeente € 458.000
Koopwoningen
45,0%
CBS 2025
Label A of B
47,4%
EP-Online, 664 gelabeld
Dekking energielabels
81,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Brouwerlaankwartier
Labelverdeling Brouwerlaankwartier
LabelAandeelWoningen
A++++5,9%39
A+++4,7%31
A++1,8%12
A+1,2%8
A20,5%136
B13,4%89
C25,2%167
D20,3%135
E3,2%21
F2,3%15
G1,7%11
Totaal gelabeld100%664
Ter vergelijking: gemeente Hillegom
Ter vergelijking: gemeente Hillegom
LabelAandeelWoningen
A++++6,0%380
A+++4,3%275
A++1,2%74
A+1,8%115
A29,3%1.859
B17,9%1.137
C21,2%1.342
D7,4%472
E4,9%312
F3,0%192
G2,8%178
Totaal gelabeld100%6.336
Energielabels Brouwerlaankwartier vergeleken met Hillegom
LabelStavenBrouwerlaankwartierHillegom
A++++5,9%6,0%
A+++4,7%4,3%
A++1,8%1,2%
A+1,2%1,8%
A20,5%29,3%
B13,4%17,9%
C25,2%21,2%
D20,3%7,4%
E3,2%4,9%
F2,3%3,0%
G1,7%2,8%

Brouwerlaankwartier Hillegom

Deze verdeling gaat over de 81,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Brouwerlaankwartier vergeleken met Hillegom
BouwperiodeStavenBrouwerlaankwartierHillegom
vóór 194514,6%15,7%
1945–196419,6%9,8%
1965–19744,8%14,3%
1975–199141,9%22,6%
1992–20050,8%12,8%
2006–20142,7%11,2%
2015 en later15,7%13,6%

Brouwerlaankwartier Hillegom

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 41,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Brouwerlaankwartier vergeleken met Hillegom
WoningtypeStavenBrouwerlaankwartierHillegom
Vrijstaand2,0%6,0%
Twee-onder-een-kap14,6%16,3%
Hoekwoning4,2%7,3%
Tussenwoning31,6%34,0%
Appartement47,6%36,3%
Onbekend type0,0%0,1%

Brouwerlaankwartier Hillegom

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
38,0%
CBS 2024
Installaties
215
26,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
509 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Hillegom Midden

Alle buurten in Hillegom

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.