Groenpeil

Centrum in Hillegom

Buurt in wijk Hillegom Midden, gemeente Hillegom, postcodegebied 2181 en postcodegebied 2182. 1.545 inwoners in 839 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 568 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 54,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,6%.

Woningen
839
CBS 2025
Inwoners
1.545
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 393.000
CBS 2025, gemeente € 458.000
Koopwoningen
64,0%
CBS 2025
Label A of B
54,4%
EP-Online, 568 gelabeld
Dekking energielabels
67,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Centrum
Labelverdeling Centrum
LabelAandeelWoningen
A++++10,2%58
A+++2,3%13
A++2,6%15
A+2,3%13
A19,0%108
B18,0%102
C14,6%83
D9,3%53
E7,9%45
F6,2%35
G7,6%43
Totaal gelabeld100%568
Ter vergelijking: gemeente Hillegom
Ter vergelijking: gemeente Hillegom
LabelAandeelWoningen
A++++6,0%380
A+++4,3%275
A++1,2%74
A+1,8%115
A29,3%1.859
B17,9%1.137
C21,2%1.342
D7,4%472
E4,9%312
F3,0%192
G2,8%178
Totaal gelabeld100%6.336
Energielabels Centrum vergeleken met Hillegom
LabelStavenCentrumHillegom
A++++10,2%6,0%
A+++2,3%4,3%
A++2,6%1,2%
A+2,3%1,8%
A19,0%29,3%
B18,0%17,9%
C14,6%21,2%
D9,3%7,4%
E7,9%4,9%
F6,2%3,0%
G7,6%2,8%

Centrum Hillegom

Deze verdeling gaat over de 67,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Centrum vergeleken met Hillegom
BouwperiodeStavenCentrumHillegom
vóór 194533,3%15,7%
1945–19642,8%9,8%
1965–19745,3%14,3%
1975–199121,0%22,6%
1992–200521,0%12,8%
2006–20145,8%11,2%
2015 en later10,9%13,6%

Centrum Hillegom

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 33,3% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Centrum vergeleken met Hillegom
WoningtypeStavenCentrumHillegom
Vrijstaand4,4%6,0%
Twee-onder-een-kap7,6%16,3%
Hoekwoning6,2%7,3%
Tussenwoning16,4%34,0%
Appartement65,1%36,3%
Onbekend type0,4%0,1%

Centrum Hillegom

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
17,0%
CBS 2024
Installaties
94
11,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
309 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Hillegom Midden

Alle buurten in Hillegom

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.