Groenpeil

Vosselaankwartier in Hillegom

Buurt in wijk Hillegom Midden, gemeente Hillegom, postcodegebied 2181. 905 inwoners in 398 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 263 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 70,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,6%.

Woningen
398
CBS 2025
Inwoners
905
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 413.000
CBS 2025, gemeente € 458.000
Koopwoningen
60,0%
CBS 2025
Label A of B
70,3%
EP-Online, 263 gelabeld
Dekking energielabels
66,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Vosselaankwartier
Labelverdeling Vosselaankwartier
LabelAandeelWoningen
A++0,4%1
A30,0%79
B39,9%105
C20,5%54
D1,5%4
E4,9%13
F2,7%7
Totaal gelabeld100%263
Ter vergelijking: gemeente Hillegom
Ter vergelijking: gemeente Hillegom
LabelAandeelWoningen
A++++6,0%380
A+++4,3%275
A++1,2%74
A+1,8%115
A29,3%1.859
B17,9%1.137
C21,2%1.342
D7,4%472
E4,9%312
F3,0%192
G2,8%178
Totaal gelabeld100%6.336
Energielabels Vosselaankwartier vergeleken met Hillegom
LabelStavenVosselaankwartierHillegom
A++++0,0%6,0%
A+++0,0%4,3%
A++0,4%1,2%
A+0,0%1,8%
A30,0%29,3%
B39,9%17,9%
C20,5%21,2%
D1,5%7,4%
E4,9%4,9%
F2,7%3,0%
G0,0%2,8%

Vosselaankwartier Hillegom

Deze verdeling gaat over de 66,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Vosselaankwartier vergeleken met Hillegom
BouwperiodeStavenVosselaankwartierHillegom
vóór 194512,2%15,7%
1945–196421,7%9,8%
1965–19740,0%14,3%
1975–199126,6%22,6%
1992–200538,4%12,8%
2006–20141,1%11,2%
2015 en later0,0%13,6%

Vosselaankwartier Hillegom

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 38,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Vosselaankwartier vergeleken met Hillegom
WoningtypeStavenVosselaankwartierHillegom
Vrijstaand0,4%6,0%
Twee-onder-een-kap22,1%16,3%
Hoekwoning5,3%7,3%
Tussenwoning44,9%34,0%
Appartement27,4%36,3%
Onbekend type0,0%0,1%

Vosselaankwartier Hillegom

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
37,0%
CBS 2024
Installaties
114
28,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
278 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Hillegom Midden

Alle buurten in Hillegom

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.