Groenpeil

Hillegommerbeek in Hillegom

Buurt in wijk Hillegom Midden, gemeente Hillegom, postcodegebied 2181. 170 inwoners in 72 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 42 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 26,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,6%.

Woningen
72
CBS 2025
Inwoners
170
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 464.000
CBS 2025, gemeente € 458.000
Koopwoningen
72,0%
CBS 2025
Label A of B
26,2%
EP-Online, 42 gelabeld
Dekking energielabels
58,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Hillegommerbeek
Labelverdeling Hillegommerbeek
LabelAandeelWoningen
A9,5%4
B16,7%7
C35,7%15
D9,5%4
E9,5%4
F16,7%7
G2,4%1
Totaal gelabeld100%42
Ter vergelijking: gemeente Hillegom
Ter vergelijking: gemeente Hillegom
LabelAandeelWoningen
A++++6,0%380
A+++4,3%275
A++1,2%74
A+1,8%115
A29,3%1.859
B17,9%1.137
C21,2%1.342
D7,4%472
E4,9%312
F3,0%192
G2,8%178
Totaal gelabeld100%6.336
Energielabels Hillegommerbeek vergeleken met Hillegom
LabelStavenHillegommerbeekHillegom
A++++0,0%6,0%
A+++0,0%4,3%
A++0,0%1,2%
A+0,0%1,8%
A9,5%29,3%
B16,7%17,9%
C35,7%21,2%
D9,5%7,4%
E9,5%4,9%
F16,7%3,0%
G2,4%2,8%

Hillegommerbeek Hillegom

Deze verdeling gaat over de 58,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Hillegommerbeek vergeleken met Hillegom
BouwperiodeStavenHillegommerbeekHillegom
vóór 194566,7%15,7%
1945–196411,9%9,8%
1965–19742,4%14,3%
1975–199119,0%22,6%
1992–20050,0%12,8%
2006–20140,0%11,2%
2015 en later0,0%13,6%

Hillegommerbeek Hillegom

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 66,7% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Hillegommerbeek vergeleken met Hillegom
WoningtypeStavenHillegommerbeekHillegom
Vrijstaand4,8%6,0%
Twee-onder-een-kap26,2%16,3%
Hoekwoning21,4%7,3%
Tussenwoning21,4%34,0%
Appartement26,2%36,3%
Onbekend type0,0%0,1%

Hillegommerbeek Hillegom

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
12
16,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
39 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Hillegom Midden

Alle buurten in Hillegom

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.