Groenpeil

Caberg in Maastricht

Buurt in wijk Wijk 02 Buitenwijk West, gemeente Maastricht, postcodegebied 6217. 3.295 inwoners in 1.663 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.509 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 69,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,7%.

Woningen
1.663
CBS 2025
Inwoners
3.295
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 247.000
CBS 2025, gemeente € 313.000
Koopwoningen
17,0%
CBS 2025
Label A of B
69,4%
EP-Online, 1.509 gelabeld
Dekking energielabels
90,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Caberg
Labelverdeling Caberg
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%3
A+++6,0%90
A++1,8%27
A+10,2%154
A43,8%661
B7,4%112
C11,3%170
D10,7%161
E4,0%60
F1,2%18
G3,5%53
Totaal gelabeld100%1.509
Ter vergelijking: gemeente Maastricht
Ter vergelijking: gemeente Maastricht
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%201
A+++3,0%1.394
A++1,5%681
A+4,3%1.994
A28,1%12.979
B17,4%8.052
C22,6%10.457
D9,7%4.484
E6,2%2.869
F3,6%1.656
G3,2%1.484
Totaal gelabeld100%46.251
Energielabels Caberg vergeleken met Maastricht
LabelStavenCabergMaastricht
A++++0,2%0,4%
A+++6,0%3,0%
A++1,8%1,5%
A+10,2%4,3%
A43,8%28,1%
B7,4%17,4%
C11,3%22,6%
D10,7%9,7%
E4,0%6,2%
F1,2%3,6%
G3,5%3,2%

Caberg Maastricht

Deze verdeling gaat over de 90,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Caberg vergeleken met Maastricht
BouwperiodeStavenCabergMaastricht
vóór 19454,6%20,0%
1945–196465,3%19,3%
1965–19742,5%14,0%
1975–19915,1%22,4%
1992–20053,4%10,1%
2006–201410,3%5,6%
2015 en later8,7%8,6%

Caberg Maastricht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 65,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Caberg vergeleken met Maastricht
WoningtypeStavenCabergMaastricht
Vrijstaand0,9%2,8%
Twee-onder-een-kap6,7%9,2%
Hoekwoning11,7%6,7%
Tussenwoning36,4%23,1%
Appartement44,0%57,8%
Onbekend type0,3%0,6%

Caberg Maastricht

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
26,0%
CBS 2024
Installaties
201
12,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 23,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
506 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
10
20 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Buitenwijk West

Alle buurten in Maastricht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.