Groenpeil

Malpertuis in Maastricht

Buurt in wijk Wijk 02 Buitenwijk West, gemeente Maastricht, postcodegebied 6217. 2.185 inwoners in 1.139 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.138 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 60,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,2%.

Woningen
1.139
CBS 2025
Inwoners
2.185
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 224.000
CBS 2025, gemeente € 313.000
Koopwoningen
15,0%
CBS 2025
Label A of B
60,5%
EP-Online, 1.138 gelabeld
Dekking energielabels
99,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Malpertuis
Labelverdeling Malpertuis
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%4
A+++11,7%133
A++3,3%37
A+5,5%63
A24,7%281
B15,0%171
C19,2%218
D9,6%109
E6,0%68
F1,8%21
G2,9%33
Totaal gelabeld100%1.138
Ter vergelijking: gemeente Maastricht
Ter vergelijking: gemeente Maastricht
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%193
A+++2,9%1.324
A++1,5%677
A+4,2%1.933
A28,0%12.909
B17,2%7.946
C22,7%10.459
D9,9%4.570
E6,3%2.905
F3,6%1.672
G3,2%1.486
Totaal gelabeld100%46.074
Energielabels Malpertuis vergeleken met Maastricht
LabelStavenMalpertuisMaastricht
A++++0,4%0,4%
A+++11,7%2,9%
A++3,3%1,5%
A+5,5%4,2%
A24,7%28,0%
B15,0%17,2%
C19,2%22,7%
D9,6%9,9%
E6,0%6,3%
F1,8%3,6%
G2,9%3,2%

Malpertuis Maastricht

Deze verdeling gaat over de 99,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Malpertuis vergeleken met Maastricht
BouwperiodeStavenMalpertuisMaastricht
vóór 19450,0%19,6%
1945–196465,6%19,4%
1965–197413,8%14,3%
1975–19910,0%22,5%
1992–20055,4%10,0%
2006–20140,0%5,7%
2015 en later15,3%8,6%

Malpertuis Maastricht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 65,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Malpertuis vergeleken met Maastricht
WoningtypeStavenMalpertuisMaastricht
Vrijstaand0,2%2,8%
Twee-onder-een-kap6,8%9,3%
Hoekwoning6,1%6,6%
Tussenwoning22,1%23,1%
Appartement64,9%57,6%
Onbekend type0,0%0,6%

Malpertuis Maastricht

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
31,0%
CBS 2024
Installaties
252
22,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 23,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
525 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Buitenwijk West

Alle buurten in Maastricht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.