Groenpeil

Pottenberg in Maastricht

Buurt in wijk Wijk 02 Buitenwijk West, gemeente Maastricht, postcodegebied 6216. 2.280 inwoners in 1.201 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.189 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 39,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,2%.

Woningen
1.201
CBS 2025
Inwoners
2.280
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 217.000
CBS 2025, gemeente € 313.000
Koopwoningen
16,0%
CBS 2025
Label A of B
39,1%
EP-Online, 1.189 gelabeld
Dekking energielabels
99,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Pottenberg
Labelverdeling Pottenberg
LabelAandeelWoningen
A+++6,2%74
A+2,2%26
A22,8%271
B7,9%94
C28,6%340
D11,5%137
E10,2%121
F5,6%67
G5,0%59
Totaal gelabeld100%1.189
Ter vergelijking: gemeente Maastricht
Ter vergelijking: gemeente Maastricht
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%193
A+++2,9%1.324
A++1,5%677
A+4,2%1.933
A28,0%12.909
B17,2%7.946
C22,7%10.459
D9,9%4.570
E6,3%2.905
F3,6%1.672
G3,2%1.486
Totaal gelabeld100%46.074
Energielabels Pottenberg vergeleken met Maastricht
LabelStavenPottenbergMaastricht
A++++0,0%0,4%
A+++6,2%2,9%
A++0,0%1,5%
A+2,2%4,2%
A22,8%28,0%
B7,9%17,2%
C28,6%22,7%
D11,5%9,9%
E10,2%6,3%
F5,6%3,6%
G5,0%3,2%

Pottenberg Maastricht

Deze verdeling gaat over de 99,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Pottenberg vergeleken met Maastricht
BouwperiodeStavenPottenbergMaastricht
vóór 19450,0%19,6%
1945–196483,3%19,4%
1965–19749,5%14,3%
1975–19910,0%22,5%
1992–20050,9%10,0%
2006–20140,0%5,7%
2015 en later6,2%8,6%

Pottenberg Maastricht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 83,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Pottenberg vergeleken met Maastricht
WoningtypeStavenPottenbergMaastricht
Vrijstaand0,0%2,8%
Twee-onder-een-kap9,3%9,3%
Hoekwoning5,0%6,6%
Tussenwoning22,5%23,1%
Appartement63,2%57,6%
Onbekend type0,0%0,6%

Pottenberg Maastricht

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
26,0%
CBS 2024
Installaties
319
26,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 23,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
693 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Buitenwijk West

Alle buurten in Maastricht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.