Groenpeil

Malberg in Maastricht

Buurt in wijk Wijk 02 Buitenwijk West, gemeente Maastricht, postcodegebied 6218. 5.355 inwoners in 2.677 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 2.007 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 65,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,7%.

Woningen
2.677
CBS 2025
Inwoners
5.355
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 257.000
CBS 2025, gemeente € 313.000
Koopwoningen
33,0%
CBS 2025
Label A of B
65,6%
EP-Online, 2.007 gelabeld
Dekking energielabels
75,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Malberg
Labelverdeling Malberg
LabelAandeelWoningen
A+++1,5%31
A++0,6%12
A+11,7%234
A30,8%618
B21,0%422
C27,9%560
D4,7%94
E1,1%22
F0,3%7
G0,3%7
Totaal gelabeld100%2.007
Ter vergelijking: gemeente Maastricht
Ter vergelijking: gemeente Maastricht
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%201
A+++3,0%1.394
A++1,5%681
A+4,3%1.994
A28,1%12.979
B17,4%8.052
C22,6%10.457
D9,7%4.484
E6,2%2.869
F3,6%1.656
G3,2%1.484
Totaal gelabeld100%46.251
Energielabels Malberg vergeleken met Maastricht
LabelStavenMalbergMaastricht
A++++0,0%0,4%
A+++1,5%3,0%
A++0,6%1,5%
A+11,7%4,3%
A30,8%28,1%
B21,0%17,4%
C27,9%22,6%
D4,7%9,7%
E1,1%6,2%
F0,3%3,6%
G0,3%3,2%

Malberg Maastricht

Deze verdeling gaat over de 75,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Malberg vergeleken met Maastricht
BouwperiodeStavenMalbergMaastricht
vóór 19450,0%20,0%
1945–19640,0%19,3%
1965–197466,5%14,0%
1975–19916,1%22,4%
1992–20053,6%10,1%
2006–201421,4%5,6%
2015 en later2,3%8,6%

Malberg Maastricht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 66,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Malberg vergeleken met Maastricht
WoningtypeStavenMalbergMaastricht
Vrijstaand2,1%2,8%
Twee-onder-een-kap9,1%9,2%
Hoekwoning15,5%6,7%
Tussenwoning37,0%23,1%
Appartement36,1%57,8%
Onbekend type0,2%0,6%

Malberg Maastricht

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
20,0%
CBS 2024
Installaties
444
16,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 23,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.434 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
19
38 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Buitenwijk West

Alle buurten in Maastricht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.