Groenpeil

Dousberg-Hazendans in Maastricht

Buurt in wijk Wijk 02 Buitenwijk West, gemeente Maastricht, postcodegebied 6215 en postcodegebied 6216. 1.855 inwoners in 713 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 524 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 97,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,2%.

Woningen
713
CBS 2025
Inwoners
1.855
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 438.000
CBS 2025, gemeente € 313.000
Koopwoningen
90,0%
CBS 2025
Label A of B
97,3%
EP-Online, 524 gelabeld
Dekking energielabels
73,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Dousberg-Hazendans
Labelverdeling Dousberg-Hazendans
LabelAandeelWoningen
A+++0,6%3
A++1,9%10
A+3,4%18
A66,0%346
B25,4%133
C2,5%13
D0,2%1
Totaal gelabeld100%524
Ter vergelijking: gemeente Maastricht
Ter vergelijking: gemeente Maastricht
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%193
A+++2,9%1.324
A++1,5%677
A+4,2%1.933
A28,0%12.909
B17,2%7.946
C22,7%10.459
D9,9%4.570
E6,3%2.905
F3,6%1.672
G3,2%1.486
Totaal gelabeld100%46.074
Energielabels Dousberg-Hazendans vergeleken met Maastricht
LabelStavenDousberg-HazendansMaastricht
A++++0,0%0,4%
A+++0,6%2,9%
A++1,9%1,5%
A+3,4%4,2%
A66,0%28,0%
B25,4%17,2%
C2,5%22,7%
D0,2%9,9%
E0,0%6,3%
F0,0%3,6%
G0,0%3,2%

Dousberg-Hazendans Maastricht

Deze verdeling gaat over de 73,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Dousberg-Hazendans vergeleken met Maastricht
BouwperiodeStavenDousberg-HazendansMaastricht
vóór 19450,0%19,6%
1945–19640,0%19,4%
1965–19740,0%14,3%
1975–19910,0%22,5%
1992–200563,2%10,0%
2006–20140,8%5,7%
2015 en later36,1%8,6%

Dousberg-Hazendans Maastricht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 63,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Dousberg-Hazendans vergeleken met Maastricht
WoningtypeStavenDousberg-HazendansMaastricht
Vrijstaand30,5%2,8%
Twee-onder-een-kap23,5%9,3%
Hoekwoning5,9%6,6%
Tussenwoning29,4%23,1%
Appartement4,6%57,6%
Onbekend type6,1%0,6%

Dousberg-Hazendans Maastricht

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
54,0%
CBS 2024
Installaties
297
41,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 23,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.320 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
28 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Buitenwijk West

Alle buurten in Maastricht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.